• تاریخ: 2015-10-01
 • شناسه خبر: 8839
 • 3,096 بازدید

جان باختن فرماندار بندر ترکمن در فاجعه منا قطعیت یافت

ارکین نیوز- جان باختن مرجان نازقلچی فرماندار شهرستان بندرترکمن در فاجعه روز پنجشنبه گذشته منا مورد تایید قرار گرفت. به گزارش پنج شنبه خبرنگار ایرنا بر اساس اعلام اسامی ۴۹ جان باخته استان گلستان در فاجعه منا از سوی سازمان ...

ارکین نیوز- جان باختن مرجان نازقلچی فرماندار شهرستان بندرترکمن در فاجعه روز پنجشنبه گذشته منا مورد تایید قرار گرفت.

به گزارش پنج شنبه خبرنگار ایرنا بر اساس اعلام اسامی ۴۹ جان باخته استان گلستان در فاجعه منا از سوی سازمان حج و زیارت، نام مرجان نازقلچی در فهرست کشته شدگان است.
نازقلچی که در ابتدا از وی به عنوان یکی از زخمی شدگان فاجعه یاد شده بود پس از چند روز در فهرست مفقودان قرار گرفت و در نهایت امروز به طور رسمی جان باختن وی تایید شد.
نازقلچی که از بانوان قوم بندرترکمن و اهل سنت است، نخستین فرماندار زن در شمال ایران و سومین فرماندار زن در کل کشور در دولت تدبیر و امید بود.
نازقلچی متولد ۱۳۵۳ دانش آموخته دو رشته علوم تربیتی (شاخه مدیریت و برنامه ریزی) و حقوق قضائی در مقطع کارشناسی در آخرین روز بهمن ماه ۸۱ به عنوان کارشناس امور بانوان فرمانداری ترکمن و از طریق آزمون استخدامی جذب بدنه وزارت کشور شد.
در سوابق خدمتی نازقلچی مسوولیتهایی همچون بخشدار مرکزی بندر ترکمن طی سالهای ۸۳ تا ۸۵ و عضو شورای حل اختلاف این شهرستان از سال ۱۳۸۳ تاکنون وجود دارد.
نازقلچی همچنین در آزمون بعثه مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۸ به عنوان معینه (دستیار روحانی بین کاروانهای حج احناف استان گلستان قبول شده است.
فرماندار فقید بندر ترکمن که جدای از مسوولیت سیاسی طی سالهای گذشته در فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی نیز مشارکت فعالانه داشت همچنین به عنوان نائب رئیس کمیته سازمان نهاد بانوان مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور فعالیت داشته است.
نازقلچی موفق به دریافت لوح سپاس از دفتر مقام معظم رهبری به سبب ارسال مقاله ‘نقش رهبری در اتحاد امت واحده اسلامی’ نیز شده است.
گفتنی است شهرستان مرزی بندر ترکمن در شمال غرب گلستان بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد که بیشتر آنان از هموطنان ترکمن هستند.
81781387-70200996
81781387-70200998

 • خداوردي طعنه - 2015-10-01 در 9:24 ب.ظ

  باعرض تسلیت به خانواده آن بانوی مرحومه ،که ما نیز از خدای منان برای آن مرحومه علودرجات وبرای خانواده محترم ایشان صبر جمیل را مسئلت میداریم//

 • ترکمنصحرا - 2015-10-02 در 1:37 ق.ظ

  یاتان یئری یاختی بولسون.
  ما هم نیز به نوبه ی خودمون درگذشت خانوم مرجان نازقلیچی را به خانواده ی آن مرحومه تسلیت عرض میکنیم.

 • دانش اموخته الهیات - 2015-10-02 در 10:34 ق.ظ

  اینجانب تسلیت خودم را به نمایندگی ازمردم شهرستان اق قلا به خانواده محترم ایشان اعلام میدارم

 • ت.ک - 2015-10-02 در 6:59 ب.ظ

  ترکمن صحرا تسلیت.بندر ترکمن تسلیت.خانواده خانم نازقلیچی تسلیت….ا.. رخمت ادسین

 • جانباز اقای میری خش گلدشت گمیشان - 2015-10-02 در 8:25 ب.ظ

  اینجانب رحلت جانسوز بانوی بزرگوار وبزرگ اندیش را به خانواده ایشان و
  کابینه وهمکاران ارجمندش تسلیت میگویم.(انالله اناالیه راجعون)

 • ز.ت - 2015-10-03 در 7:43 ق.ظ

  با اندوهی فراوان این غم بزرگ را به سوگ می نشینیم و برای بازماندگان صبر آرزومندیم و بسیار بسیار از شنیدن این خبر متاسفیم روحش شاد باد الله رحمت ادسین .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست