• تاریخ: 2015-03-06
  • شناسه خبر: 2187
  • 557 بازدید

جامعه اهل سنت گلستان ۵۰۰ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است

ارکین نیوز-مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان گفت: جامعه اهل سنت این استان حدود ۵۰۰ شهید گلگون کفن تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است. محمد جهانی نژاد روز پنجشنبه در نشستی با اصحاب رسانه گلستان در آستانه روز شهید ...

81530404-6316578
ارکین نیوز-مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان گفت: جامعه اهل سنت این استان حدود ۵۰۰ شهید گلگون کفن تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

محمد جهانی نژاد روز پنجشنبه در نشستی با اصحاب رسانه گلستان در آستانه روز شهید و سالروز تاسیس بنیاد شهید ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۲۲۰ هزار شهدای میهن، اظهار کرد: استان گلستان در مجموع نزدیک به چهار هزار شهید، ۱۲ هزار جانباز و ۱۱۰۰ آزاده برای حفاظت و باروری نهال انقلاب تقدیم کرد و در این راه همه اقشار، اقوام و مذاهب این خطه کشورمان مشارکت فعالانه داشتند.

وی با یادآوری اینکه شواهد، قراین و آمارها نشانگر پایبند بودن جوانان و ایثارگران گلستانی به ارزش های اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه است، افزود: تمام وصیت نامه شهدا حاوی همین نکات و مسائل بوده و در کنار آن بر بحث حجاب و گوش به فرمان امام و رهبری بودن اشاره دارند.

مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران گلستان تصریح کرد: تبعیت از ولایت در راس توصیه و وصایای شهیدان استان قرار دارد که لازم است برای نسل جدید که جبهه و جنگ را از نزدیک ندیده اند به خوبی بیان و تبیین شود.

به گفته جهانی نژاد ایثارگران با از خود گذشتی دین خود را به اسلام و نظام ادا کردند و نگذاشتند دشمن ذره ای به مرزهای این کشور مسلط شود.

وی با تبریک فرا رسیدن ۲۲ اسفند سالروز تشکیل بنیاد شهید به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) یادآور شد: باید در راستای تعمیم و نهادینه شدن هر چه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کرد که در این رابطه ظرفیت رسانه های ارتباط جمعی حایز اهمیت مضاعف است.

جهانی نژاد با اشاره به بخشی از برنامه های انجام شده یا در دست انجام بنیاد شهید گلستان گفت: دیجیتالی کردن اسناد ایثارگران به تعداد ۲۲۰ هزار نسخه، ایجاد کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت با هشت هزار جلد کتاب، به کمک گرفتن یافته های پژوهشی دانشگاه ها، استفاده از فضای مجازی و راه اندازی ۵۰ سایت برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، چاپ ۲۷ عنوان کتاب و تولید و انتشار ۱۵ عنوان لوح فشرده چند رسانه ای بخشی از این اقدامات است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان خاطرنشان کرد: همچنین بیش از ۲۲۰ یادواره شهدا در سطح شهرها و روستاهای استان طی یک سال برگزار شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دولت با تامین اعتبار لازم بخش اعظمی از مطالبات ایثارگران را پرداخت کرده است و بقیه آن طی یک سال آینده پرداخت می شود.

استان شمالی گلستان با حدود یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر جمعیت، رنگین کمانی از اقوام و مذاهب مختلف اعم از فارس، ترکمن، سیستانی، بلوچ، ترک، کرد، اسلام و سایر ادیان را در خود جای داده است.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست