• تاریخ: 2016-05-25
  • شناسه خبر: 17945
  • 462 بازدید

جاده ترانزیتی شاهرود- آزادشهر- گنبدکاووس- مرزاینچه برون تعریض می شود

ارکین نیوز-ابراهیم مبارک قدم روز چهارشنبه درجلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه راه و مسکن گنبدکاووس، اظهار داشت: تعریض این جاده ترانزیتی از راهبردهای مهم وزارت راه و شهرسازی برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل جاده ای است. وی، ...

ارکین نیوز-ابراهیم مبارک قدم روز چهارشنبه درجلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه راه و مسکن گنبدکاووس، اظهار داشت: تعریض این جاده ترانزیتی از راهبردهای مهم وزارت راه و شهرسازی برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل جاده ای است.

وی، طول جاده ترانزیتی شاهرود – آزادشهر – گنبدکاووس – اینچه برون را حدود ۲۵۰ کیلومتر اعلام کرد و گفت: هم اکنون بخش هایی از این محور درحوزه شاهرود، آزادشهر و گنبدکاووس و در سال های گذشته تعریض شده است.

مبارک قدم بابیان اینکه این محور ترانزیتی درحوزه شهرستان گنبدکاووس و در قالب کنارگذر از مسیر موسوم به جاده نفت عبور می کند، اضافه کرد: درسفر هفته گذشته محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری به گلستان، موافقت ایشان را برای اخذ ردیف بودجه از کمیسیون ماده ۲۱۵ برای جاده نفت گرفتیم.
وی تصریح کرد: باتوجه به وجود گمرک اینچه برون، احداث خطوط ریلی، بندر خشک و منطقه اقتصادی ویژه در منطقه مرزی اینچه برون، بهره برداری از جاده ترانزیتی شاهرود – آزادشهر – گنبدکاووس – مرز اینچه برون می تواند در توسعه اقتصادی منطقه بسیار موثر باشد.
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان همچنین برلزوم رفع مسائل و مشکلات حوزه راه و مسکن گنبدکاووس از جمله پیگیری و مساعدت برای تسریع در احداث کمربندی شرق این شهر، لکه گیری و آسفالت برخی محورهای روستایی، واگذاری اراضی با کاربری فضای سبز و تاسیسات و تجهیزات شهری واقع در کوی بهارستان به شهرداری و رفع مشکلات باقی مانده برخی معابر و هدایت آب های سطحی دراین منطقه مسکونی و رفع مسائل و مشکلات سایت های مسکن مهر تاکید کرد.
مبارک قدم با اشاره به اقدامات انجام شده درسال ۹۴ و دو ماهه سال ۹۵ درحوزه راه های اصلی، فرعی و روستایی گنبدکاووس، گفت: روکش آسفالت ۳۰ کیلومتر راه روستایی، ۱۸ کیلومتر راه اصلی و لگه گیری ۱۶ کیلومتر راه اصلی و روستایی، احداث یک دهنه پل ۱۲ متری و نیز تعمیر، مرمت یا تعریض ۱۰ دهنه پل دیگر در راه های روستایی، ایمن سازی ۲۱ نقطه پرحادثه و خط کشی ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی و ۱۴۸ کیلومتر راه اصلی و فرعی از مهمترین این اقدامات بوده است.
به گفته وی، درحال حاضر از مجموع ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی گنبدکاووس حدود ۷۰ درصد آن آسفالت می باشد که از میانگین استانی بالاتر است و آسفالت ۷۰ کیلومتر دیگر از راه های روستایی این شهرستان نیز در دستور کار قرار دارد.
دراین جلسه که معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس و معاونین مدیرکل راه و شهرسازی گلستان نیز حضور داشتند، بر ضرورت مساعدت راه و شهرسازی برای روکش آسفالت حدفاصل پل آخوند نوریزاد تا میدان مقابل بیمارستان پیامبر اعظم (ص) و نیز روکش آسفالت از میدان بسیج تا شعاع تقریبی ۴۰۰ متر در ورودی شهر گنبدکاووس ازسمت مینودشت و آسفالت قسمت جنوبی سایت مسکن مهر تقی آباد تاکید شد.
گنبدکاووس با ۳۶۰ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت گلستان درشرق این استان واقع است.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست