• تاریخ: 2016-06-29
  • شناسه خبر: 18930
  • 381 بازدید

توقیف قایق های غیرمجاز در آشوراده

ارکین نیوز-فرمانده یگان حفاظت شیلات استان گلستان از کشف و ضبط دو فروند قایق موتوری غیر مجاز در حوزه استحفاظی جزیره آشوراده خبر داد. سرهنگ پاسدار غفار سعیدی نسب اعلام کرد که نیروهای یگان حفاظت طی یک عملیات دو مرحله ای گشت ...

ارکین نیوز-فرمانده یگان حفاظت شیلات استان گلستان از کشف و ضبط دو فروند قایق موتوری غیر مجاز در حوزه استحفاظی جزیره آشوراده خبر داد.

سرهنگ پاسدار غفار سعیدی نسب اعلام کرد که نیروهای یگان حفاظت طی یک عملیات دو مرحله ای گشت مشترک دریایی در منطقه آشوراده، در مرحله اول یک فروند قایق موتوری ۵ قوه اسب را به همراه ۲ کیلوگرم ماهی فلسدار با یک سرنشین غیر مجاز شناسایی کردند، ولی قبل از رسیدن مامورین، وی متواری شد.

به گفته وی همچنین در مرحله دوم این عملیات در منطقه روبروی گرگانرود، یک نفر صیاد غیر مجاز به همراه یک قایق پارویی شناسایی و دستگیر شد.
وی اظهار کرد: در عملیات گشت زنی دیگری نیز یک فروند قایق پارویی غیرمجاز، ۲ کیلوگرم ماهی فلسدار از نوع کفال، ۲ عدد پارو و ۲ شاخه لنگر از صیادان غیرمجاز کشف و ضبط شد.

سرهنگ سعیدی نسب افزود: با اقدام نیروهای گشتی جهت توقیف قایق، کلیه آلات و ادوات صیادی نیز کشف و ضبط و به پایگاه آشوراده انتقال داده شد.
فرمانده یگان حفاظت شیلات گلستان تصریح کرد: متهمان به همراه آلات و ادوات کشف شده پس از تشکیل پرونده قضایی جهت رسیدگی به دادسرای عمومی بندرترکمن معرفی و اعزام شدند.

آشوراده تنها جزیره ایرانی خزر و از توابع شهرستان ترکمن است.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست