• تاریخ: 2015-04-11
  • شناسه خبر: 3095
  • 1,433 بازدید

توضیح مسوولان گلستان در خصوص کشف جسد کودک چهار ساله در مرز این استان

ارکین نیوز- مسوولان ذیربط در گلستان با اشاره به کشف جسد کودک چهارساله در نقطه مرزی اینچه برون این استان، برداشت اعضای بدن و یا هر گونه آثار ضرب و جرح بر بدن متوفی را تکذیب کردند. توضیح مسوولان گلستان در خصوص کشف جسد کودک ...

img5523525f0df4e-415x260
ارکین نیوز- مسوولان ذیربط در گلستان با اشاره به کشف جسد کودک چهارساله در نقطه مرزی اینچه برون این استان، برداشت اعضای بدن و یا هر گونه آثار ضرب و جرح بر بدن متوفی را تکذیب کردند.

توضیح مسوولان گلستان در خصوص کشف جسد کودک چهار ساله در مرز این استان
در این رابطه فرماندار ویژه گنبدکاووس روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی با تاکید بر اینکه جسد کشف شده کاملا سالم است، گفت: پس از اعلام مفقود شدن یک کودک چهارساله طی چند روز گذشته، پیگیری و جستجوی گسترده ای با بسیج نیروهای محلی انجام و ساعت ۱۱ روز گذشته جسد این کودک در فاصله یک کیلومتری از محل گم شدن در حوالی مرز اینچه برون کشف شد.

محمد حمیدی اضافه کرد: در این خصوص دستگاههای ذیربط و پلیس آگاهی اقدامات لازم را انجام داده و جسد برای بررسی های بیشتر در خصوص زمان و علت دقیق فوت به پزشکی قانونی استان گلستان در گرگان منتقل شده است.

وی با بیان اینکه هم اینک پرونده در دستگاه قضایی در دست بررسی است، افزود: دلیل مرگ هنوز مشخص نیست اما هیچگونه خراشیدگی و یا آسیب ناشی از ضرب و جرح بر روی جسد این کودک مشاهده نشده است.

در همین رابطه مدیرکل پزشکی قانونی گلستان تعیین زمان دقیق مرگ کودک چهارساله خوزستانی را منوط به ارزیابی های بیشتر پزشکی و انجام آزمایشات بیان کرد.

دکتر مهدی قربانی ثمینی عصر شنبه در گفت وگوی تلفنی خبرنگار ایرنا با تکذیب برداشت اعضای بدن این کودک، اظهار داشت: در بررسی های اولیه نیز آسیب خاصی در بدن مشاهده نشده است در هر حال پرونده هم اکنون در مرحله تحقیقات قضایی و پزشکی بوده و اظهار نظر در این زمینه نیازمند بررسی دقیق و نتیجه کالبدشکافی می باشد.

وی شرایط آب و هوایی و نحوه قرار گرفتن جنازه را در روند رسیدگی پزشکی قانونی حایز اهمیت عنوان کرد و ابراز داشت: هنوز امکان اعلام زمان دقیق مرگ فراهم نیست و نتیجه آزمایشات زمان بر است که به محض روشن شدن از طریق مراجع ذیربط اطلاع رسانی خواهد شد.

در این زمینه یک منبع مسوول در پلیس آگاهی استان گلستان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تکذیب شایعه برداشتن اعضای بدن کودک متوفی، گفت: در تاریخ چهاردهم فروردین سال جاری مفقود شدن این کودک به پلیس آگاهی اعلام و اقدامات اولیه شروع و مشخصات آن نیز در سیستم ثبت شد.

وی که خواست نامش در این خبر درج نشود، به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خانواده این کودک که اهل استان خوزستان هستند پیش تر به پلیس گفته بودند، که از دزفول عازم گنبد شده اند و هنگام خرید در بازارچه مرزی اینچه برون فرزند آنها ناپدید شده است.

به گزارش ایرنا جنازه این کودک چهارساله خوزستانی روز گذشته /جمعه/ در نزدیکی نقطه صفر مرزی با کشور ترکمنستان توسط یک چوپان بومی پیدا شد.

روز گذشته یک مسوول مرزی در گفت و گو با ایرنا زمان تقریبی مرگ این کودک را طبق نقل قول از دیگران حدودا ۴۸ ساعت قبل از کشف جسد اعلام کرده بود.

خانواده مقتول چهار ساله اهل استان خوزستان در تعطیلات نوروزی برای دیدن پدر بزرگ این کودک که در شهرستان مینودشت سکونت دارد، به گلستان سفر کرده بودند که کودک خود را در بازارچه مرزی داشلی برون گم کردند.

همچنین به نقل از منابع مردمی گفته می شود در این رابطه سه نفر به ظن دست داشتن در ربایش و یا قتل این کودک بازداشت شده اند اما مسوولان ذیربط آن را تایید نکرده و عنوان می کنند صرفا علت فوت کودک از سوی پلیس استان گلستان در دست پیگیری و رسیدگی است.

بازارچه مرزی اینچه برون در بخش داشلی برون شهرستان گنبدکاووس در کنار گمرگ گلستان در نقطه صفر مرزی با ترکمنستان قرار دارد.

این بازارچه بویژه در تعطیلات نوروز و فصل تابستان پذیرای گردشگران زیادی از نقاط مختلف کشورمان است.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست