• تاریخ: 2015-08-16
  • شناسه خبر: 7148
  • 2,620 بازدید

تنش آبی باعث خشکی سد وشمگیر شده است

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: تنش آبی به حدی رسیده که سد وشمگیر خشکیده است. عیسی امامی صبح امروز در جمع خبرنگاران در گرگان اظهار کرد: تنش آبی بالا رفته به گونه‎ای که دریای خزر ۳۰۰ الی ۴۰۰ متر عقب‎ ...

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: تنش آبی به حدی رسیده که سد وشمگیر خشکیده است.

عیسی امامی صبح امروز در جمع خبرنگاران در گرگان اظهار کرد: تنش آبی بالا رفته به گونه‎ای که دریای خزر ۳۰۰ الی ۴۰۰ متر عقب‎نشینی کرده است.
همچنین سایت های خبری از نابودی تالاب آلاگل خبر دادند
بر اساس این گزارش ؛ تالاب آلاگل بزرگترین تالاب استان گلستان در آستانه خشکی کامل قرار دارد آلاگل ۲۵ کیلومتر مربع مساحت داشته و عمق آب آن تا ۲٫۵ متر می رسیده است .
این تالاب در چند کیلومتری مرزکشور ترکمنستان و در مرکز شوره‌زار بزرگ ترکمن صحرا واقع شده است . در این تالاب پرورش ماهیان آب شور زی دریای خزر به‌ویژه ماهی سفید و کپور رونق زیادی داشته است.

———–

  • TAHER - 2015-08-17 در 11:58 ق.ظ

    با سلام خدمت نماینده محترم مجلس جناب آقای امامی خشک شدن سد وشمگیر در نتیجه عدم مدیریت صحیح بوده و هیچ ربطی به تنش اب نداشته و ندارد متاسفانه خشکی و کم آبی سد و شمگیر چند سال است که گریبانش را گرفته است . باید آبهایی را که در فصل باران و… سراریز و سرگردان هست باید مدیریت شود . در ضمن اجاره دادن دریاچه های اطراف جهت پرورش ماهی که چند تا از اشخاص سود های کلانی را می بینند در این برهه از زمان به صلاح نیست . لطفا به فکر اصلاح مدیریت باشید و از افراد با تجربه در حوزه آب و خاک و … استفاده نمایید. ….

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست