• تاریخ: 2021-01-06
  • شناسه خبر: 30595
  • 31 بازدید

تمدید اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی تا پایان بهمن ماه

ارکین نیوز-رئیس پلیس راهور استان گلستان از تمدید اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی تا پایان بهمن ماه خبر داد.   سرهنگ عباس مهاجر بسطامی رئیس پلیس راهور استان گلستان با اشاره به اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوب ...

ارکین نیوز-رئیس پلیس راهور استان گلستان از تمدید اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی تا پایان بهمن ماه خبر داد.

 

سرهنگ عباس مهاجر بسطامی رئیس پلیس راهور استان گلستان با اشاره به اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی از ۱۸ آبان ماه سال جاری گفت: بنا بر تدابیر فرمانده نیروی انتظامی از ۱۸ آبان ماه فرآیند اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی از پارکینگ‌ها و توقفگاه‌ها به مدت ۲ ماه اجرایی شد.

او با بیان اینکه این اقدام گامی در راستای خدمات دهی به مردم، احقاق حقوق آنان و توسعه سرمایه اجتماعی است، افزود: تدبیر بر این بود موتورسیکلت‌های رسوبی که (از سال ۹۰ تا ۹۸، از تاریخ ۲۹/۱۲/۹۸ به قبل) که در پارکینگ‌ها هستند با رفع موانع و ایجاد شرایطی خاص ترخیص شوند.

رئیس پلیس راهور استان گلستان ادامه داد: بازه زمانی در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح، دو ماه و از ۱۸ آبان ماه تا ۱۸ دی ماه در نظر گرفته شده بود، اما با توجه به استقبال و اقدام مالکان و راکبان برای آزاد سازی موتورسیکلت‌ها از توقف گاه‌ها و بهره مندی از شرایط در نظر گرفته شده، اجرای این طرح تا پایان بهمن ماه سال جاری تمدید شد.

سرهنگ مهاجر بسطامی درباره هزینه نگهداشت این موتورسیکلت‌ها در پارکینگ‌ها گفت: معیار هزینه نگهداشت در پارکینگ‌ها مصوبه هیئت وزیران در سال ۹۴ و متناسب با شرایط توقفگاه‌ها است.

او درباره جرایم این موتورسیکلت‌ها گفت: هزینه جریمه موتورسیکلت‌ها به حالت اولیه باز می‌گردد و در واقع طی مدتی که در پارکینگ متوقف بوده اند شامل جریمه دو برابری نمی‌شوند، از طرفی مالکان می‌توانند با طرح تقسیط جرایم بدون “پیش پرداخت” به صورت یک ساله و تقسیطی جریمه‌ها را پرداخت کنند.
این مقام مسئول با اشاره به فرصت تمدید شده برای مالکان موتورسیکلت‌های توقیفی در سراسر کشور یادآور شد: شرایطی فراهم شده که مالکان این موتور‌ها با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ برای ترخیص موتورسیلکت‌های رسوبی اقدام کنند.

او افزود: تمهیداتی پیش بینی شده که فرآیند ترخیص موتور سیکلت‌های رسوبی با مراجعه مالک یا نماینده قانونی (متصرف) با به همراه داشتن اسناد کامل شامل کارت ملی، برگ سبز موتورسیکلت، برگه پارکینگ و مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ بتوانند در زمانی اندک فرآیند ترخیص موتورسیکلت خود را انجام دهند.

سرهنگ بسطامی در پایان گفت: بدیهی است که اگر افرادی که مشمول بهره مندی از این طرح می‌باشند طی مدت اشاره شده و تا پایان بهمن ماه سال جاری در راستای ترخیص موتورسیکلت رسوبی خود مراجعه نکنند، موتور مذکور تحویل مراجع قانونی شده و به عنوان بلاصاحب و رهاشده به فروش می‌رسد؛ البته هزینه این فروش به مدت ۶ ماه توسط مراجع نگهداری می‌شود و اگر در این بازه فرد مراجعه و پیگیری نکند، پول حاصل از فروش به بیت المال واگذار می‌شود/باشگاه