• تاریخ: 2015-10-04
  • شناسه خبر: 8980
  • 1,019 بازدید

تشییع پیکر پاک هشت جان باخته فاجعه منا در میان حزن و اندوه مردم گنبدکاووس

ارکین نیوز- مردم شیعه و سنی گنبدکاووس لحظاتی قبل تشییع پیکر هشت تن از حاجیان جان باخته در فاجعه منا را در میان اشک و درد فراق آغاز کردند. به گزارش خبرنگار ایرنا در فاجعه منا ۴۹ حاجی گلستانی جان خود را از دست دادند که بیش ...

ارکین نیوز- مردم شیعه و سنی گنبدکاووس لحظاتی قبل تشییع پیکر هشت تن از حاجیان جان باخته در فاجعه منا را در میان اشک و درد فراق آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا در فاجعه منا ۴۹ حاجی گلستانی جان خود را از دست دادند که بیشترین تعداد آنان از دو کاروان اهل سنت شهرستان گنبدکاووس هستند.
امروز مردم شیعه و سنی این شهرستان در خیابان طالقانی گنبد جمع شده بودند تا همراه با نمایش وحدت و همبستگی خود از حاجیان برگشته از حرم امن الهی استقبال و نیز آنان را به سوی خانه ابدی آنان مشایعت کنند.
در این مراسم که با حضور استاندارگلستان، فرماندار و ائمه جمعه شیعه و سنی گنبد، فرمانداران و ائمه جمعه شهرستان های همجوار آغاز شد هزاران نفر از مردم سوگوار این شهرستان تابوت حاجیان جان باخته در فاجعه منا را بر روی دستان خود حمل می کنند.
در ابتدای این مراسم در سه راهی وطن پرسنل ارتش از پادگان گنبدکاووس آیین تشریفات را انجام دادند و در ادامه خیرمقدم گویی به حاجیان جان باخته از مکه به زبان فارسی و ترکمنی انجام شد.
پیکر پاک هشت حاجی گنبدی جان باخته در فاجعه منا در این مراسم بر روی دستان مردم داغدار این شهرستان به سمت مصلی گنبدکاووس حمل می شود.
مردم شیعه و سنی شهرستان گنبدکاووس امروز میزبان حاجیان رحمت الله بهمرام ، بی بی روشن تکه ، گوزل تورانی ، قربان بی بی دهقانپور اینچه برون ، ساراگل شیروانی ، حبیب الله عزیزی ، اراز بی بی محمد الق و یگن بی بی مقدم اینچه برون هستند.
امسال از استان گلستان حدود یکهزار و ۸۰۰ زائر در قالب ۱۳ کاروان عازم مکه مکرمه شده بودند که در فاجعه منا ۴۹ نفر آنان به لقا ءالله پیوستند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست