• تاریخ: 2015-05-21
  • شناسه خبر: 4234
  • 823 بازدید

تردد روزانه ۳۰ واگن بار از مرز اینچه برون

ارکین نیوز-روزانه ۳۰ واگن بار از طریق خط ریلی اینچه برون تردد می کند. فرمانده هنگ مرزی اترک گنبدکاووس پس از دیدار با همتای ترکمنستانی خود اعلام کرد: روزانه ۳۰ واگن بار از طریق خط ریلی اینچه برون تردد می کند. سرهنگ علی اح ...

2278
ارکین نیوز-روزانه ۳۰ واگن بار از طریق خط ریلی اینچه برون تردد می کند.

فرمانده هنگ مرزی اترک گنبدکاووس پس از دیدار با همتای ترکمنستانی خود اعلام کرد: روزانه ۳۰ واگن بار از طریق خط ریلی اینچه برون تردد می کند.
سرهنگ علی احمدزاده روز پنج شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در این دیدار که با حضور کارشناسان راه آهن دو کشور برگزار شد، دو طرف بر سر پذیرش تعداد ۳۰ واگن بار در طول روز به توافق دست رسیدند.
مرزبان درجه یک ایران گفت: به منظور صدور کارت تردد لکوموتیورانان و خدمه آنان به لحاظ کنترل مدارک، مقرر شد مرزبان ترکمنستان مراتب را از مقامات بالاتر استعلام و ظرف مدت یک هفته به صورت کتبی به مرزبان ایرانی اعلام کنند و طرف ایرانی نیز نسبت به کنترل مدارک آنان در خط صفر مرز دولتی اقدام کند.
وی افزود: همچنین بر اساس این توافق مرزبانان دو کشور، حمل و نقل کالا از طریق خط ریلی تا زمان صدور کارت تردد برای لکوموتیورانان و خدمان آنان با هماهنگی مرزبانان دو کشور انجام می شود.
فرمانده هنگ مرزی اترک خاطر نشان کرد: هرگونه تردد خدمه قطار در خاک طرف دیگر چه با کارت تردد و یا بدون کارت تردد می بایست بر مبنای رعایت دقیق ماده ۱۹ مقررات سازماندهی ارتباط ریلی از طریق مرز دولتی ایران و ترکمنستان بین ایستگاه های اینچه برون و آکیایلا باشد.
در این دیدار که در ایستگاه راه آهن اینچه برون برگزار شد، سرهنگ بایرام بایرام اف فرمانده هنگ مرزبانی ترکمنستان در منطقه اترک، مدیر کل راه آهن شمال شرق کشور، رییس راه آهن ترکمنستان و جمعی از کارشناسان راه آهن دو کشور حضور داشتند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست