• تاریخ: 2015-09-20
  • شناسه خبر: 8277
  • 481 بازدید

تاکید بازرس ویژه وزارت کشور بر بیمه طرح شنا شهرستان ترکمن

ارکین نیوز – بازرس ویژه وزارت کشور در بازدید از سواحل بندرترکمن بر لزوم بیمه طرح شنا این شهرستان از سوی مجری و در راستای احترام به حقوق افرادی که برای شنا به این مکان می آیند ،تاکید نمود. به گزارش ایرنا از استاندار ...

ارکین نیوز – بازرس ویژه وزارت کشور در بازدید از سواحل بندرترکمن بر لزوم بیمه طرح شنا این شهرستان از سوی مجری و در راستای احترام به حقوق افرادی که برای شنا به این مکان می آیند ،تاکید نمود.

به گزارش ایرنا از استانداری گلستان پورعسگر بازرس ویژه و ناظر فنی نجات غریق طرحهای سالم سازی سواحل شمالی کشور همچنین خواستار رعایت نکات ایمنی و استفاده از افراد مجرب بعنوان نجات غریق شد.

وی اظهارداشت: در راستای ایجاد فضای مناسب و بدون خطر برای گذراندن بخشی از اوقات فراغت مسافران و هموطنان و همراه با شادی و نشاط باید مسئولان طرح تمامی نکات و موارد مربوطه در این زمینه را در دستور کار داشته تا گردشگران با خاطره خوش این منطقه را ترک کرده و مقصد سفر آنان در سال های آتی نیز باشد.

صادق شیرنگی معاون فرماندار ترکمن در حاشیه این بازدید گفت: ساحل این شهرستان آرام و بیخطر و جزو امن ترین سواحل شمالی کشور است که تاکنون ضمن استقبال مطلوب مسافران، هیچگونه حادثه ای در این منطقه نداشته ایم.

وی همچنین از مسافران و گردشگران خواست که استفاده از سواحل و بازدید از جزیره آشوراده، بازارچه ساحلی و دوشنبه بازار این شهرستان را از دست ندهند.

آشوراده در مرکز شبه جزیره میانکاله واقع شده و تنها جزیره ایرانی دریای خزر محسوب می شود و به دلیل برخورداری از جاذبه های منحصر به فرد، یکی از قطب های مهم گردشگری شمال کشور است.
این جزیره با آب و هوای معتدل درحاشیه ساحل و غرب بندرترکمن از شمال به دریای خزر، از شرق به تنگه ای باریک موسوم به چپق اوغلی و از غرب به کانال طبیعی خزینی و ادامه شبه جزیره میانکاله و از جنوب به خلیج گرگان منتهی می شود.

آشوراده در سال ۱۳۵۴ جزو نخستین مناطق زیست کره جهان معرفی و ثبت شد، در همین حال در کنوانسیون جهانی رامسر در زمره تالاب های مهم دنیا قرار گرفت و سومین اهمیت این منطقه بدلیل بحث پناهگاه حیات وحش است که در تمام ایام سال میزبان انواع پرندگان می باشد، ضمن اینکه ۴۰ درصد خاویار ایران نیز در نزدیکی این جزیره به دست می آید.

پوشش گیاهی این جزیره بوته های تمشک، نوعی خار خودرو و درختان انار ترش است و حیواناتی همچون شغال، روباه، خرگوش، ماهی، قرقاول، کبک و پرندگان دریایی در آن زندگی می کنند.

بندرترکمن با افزون بر ۶۰ هزار نفر جمعیت در شمال غرب استان گلستان واقع است و بیشتر ساکنان آن را هموطنان ترکمن تشکیل می دهند.
استان مرزی گلستان واقع در شمال کشور حدود ۱۰۰ کیلومتر ساحل دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست