• تاریخ: 2015-02-23
  • شناسه خبر: 1916
  • 476 بازدید

تالاب های گلستان؛ مقصد گردشگران خارجی

ارکین نیوز-مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از ورود سرمایه گذار بخش خصوصی برای ایجاد امکانات گردشگری در اطراف تالاب های بین المللی این استان خبر داد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایر ...

090dc774-2e46-42ad-b8b0-69b9768ba026
ارکین نیوز-مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از ورود سرمایه گذار بخش خصوصی برای ایجاد امکانات گردشگری در اطراف تالاب های بین المللی این استان خبر داد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) ، قربان عباسی اظهار داشت: تالاب های بین المللی آجی گل، آلاگل و آلما گل از مهم ترین جاذبه های طبیعت گردی استان گلستان است.
وی با اشاره به اینکه تالاب بین المللی آلما گل بسیار وسیع تر است ، گفت : تالاب بین المللی آلماگل با مساحت ۲۱۰ هکتار و حجم آب ۵ میلیون متر مکعب، در شمال تالاب آجی گل قرار دارد.
عباسی با بیان اینکه تالاب بین المللی آلماگل با عمق متوسط ۲ متر و عمق حداکثری ۴ متر، از منحصر بفردترین تالابهای خاورمیانه محسوب می شود، خاطرنشان کرد: این تالاب زیستگاه مناسبی برای زمستان گذرانی انواع پرندگان آبزی و کنار آبزی است.
وی تصریح کرد : همچنین در این تالاب سه گونه ماهی شامل کلمه ، سیاه ماهی و یرنوس که جزو گو نه های بومی محسوب می شود، زیست می کند و پوشش گیاهی منحصر بفردی در کشور دارد.
عباسی یکی از مهمترین ویژگی های طبیعت گردی و اکوتوریستی تالاب آلماگل را نزدیکی این تالاب به مرز ترکمنستان و واقع شدن آن در منطقه ویژه اقتصادی اینچه برون دانست.
وی گفت: همین ویژگی تالاب ها باعث شده است سرمایه گذاران بخش خصوصی به منظور ایجاد امکانات گردشگری در این تالاب وارد شوند.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان خاطرنشان کرد: یک گروه سرمایه گذار بخش خصوصی برای ایجاد امکانات گردشگری در اطراف تالاب های این منطقه وارد استان گلستان شده است.
عباسی با اشاره به اینکه تالاب های بین المللی گلستان بر اساس مصوبه هیات دولت به عنوان مناطق نمونه گردشگری مصوب شده است ، خاطرنشان کرد: این موضوع نیز اهمیت ورود سرمایه گذاران در بخش گردشگری این تالاب ها را دو چندان می کند.
وی یادآور شد: زیرساخت های اولیه مانند آب ، برق و راه دسترسی در اطراف این تالاب ها با تلاش اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان ایجاد
و بیش از یک میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.
عباسی مجتمع گردشگری آق قلا را که در نزدیکی این تالاب ها واقع شده است از
مهم ترین امکانات گردشگری در محدوده تالاب های بین المللی گلستان بیان کرد.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان اظهار داشت: با ورود سرمایه گذار بخش خصوصی و ایجاد امکانات گردشگری بیشتر در اطراف این تالاب ها بدون شک در آینده نزدیک شاهد رونق بیش از پیش گردشگری در این تالاب ها خواهیم بود.
وی یادآور شد: کارهای مقدمات سرمایه گذار بخش خصوصی در حال انجام است و پیش بینی می شود به زودی فعالیت خود را آغاز کند.
به گفته عباسی، در صورت ایجاد امکانات مناسب گردشگری در اطراف این تالاب ها علاوه بر رونق گردشگری داخلی، گردشگران ترکمنستان نیز برای بازدید از تالاب ها ترغیب خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی های به منظور جذب گردشگران ترکمنستان از طریق مرز اینچه برون و گردش در تالاب های بین المللی استان در حال انجام است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست