• تاریخ: 2015-12-15
  • شناسه خبر: 11757
  • 388 بازدید

بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان، مهم‌ترین عوامل مرگ و میر در گنبدکاووس

ارکین نیوز-رئیس ثبت احوال شهرستان گنبدکاووس گفت: بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان از مهم‌ترین عوامل مرگ و میر در شهرستان گنبدکاووس است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، غلامحسین مهمان‌دوست ظهر امروز در جلسه ثبت وقایع ح ...

ارکین نیوز-رئیس ثبت احوال شهرستان گنبدکاووس گفت: بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان از مهم‌ترین عوامل مرگ و میر در شهرستان گنبدکاووس است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، غلامحسین مهمان‌دوست ظهر امروز در جلسه ثبت وقایع حیاتی این شهرستان اظهار داشت: در سال گذشته از ابتدای سال تا ۱۵ آذر امسال ۶ هزار و ۲۷۰ نفر ولادت داشتیم که امسال در همین مدت مشابه ۶ هزار و ۶۸ نفر بودند.

وی همچنین افزود: در سال ۹۳ یک‌هزار و ۱۴۰ نفر در گنبدکاووس فوت شدند که در سال ۹۴ در همین مدت مشابه ۹ ماهه یک‌هزار و ۱۹۱ نفر بوده‌اند که ۴٫۱۴ درصد افزایش داشته است.

وی بیشترین علت فوت را بیماری های قلبی-عروقی، سرطان، حوادث غیرمترقبه و غیره دانست و گفت: در سال گذشته ۲ هزار و ۸۰۲ نفر ازدواج کردند که از ابتدای سال جاری تا ۱۵ آذر در همین مدت مشابه ۲ هزار و ۶۶۶ نفر ثبت وقایع ازدواج شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴٫۸ درصد کاهش ثبت ازدواج بوده است.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس و معاون استاندار گلستان هم در این جلسه گفت: باید پیشرفت علم و تکنولوژی و برنامه رایانه‌ای ثبت وقایع حیاتی، دقیق و سریع انجام شود که می‌تواند مبنای بررسی مشکلات اجتماعی باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست