• تاریخ: 2016-07-24
  • شناسه خبر: 19536
  • 752 بازدید

بیمارستان آق قلا و مشکلاتی که همچنان بیداد می کند

ارکین نیوز-سنگ بنای احداث این بیمارستا ن توسط جمعی از خیرین و خصوصا مرحوم حاج اقی ال جلیل اغاز شد. در طول فعالیت ؛ این بیمارستان با فراز نشیب های زیادی همراه بود . اما برخی اوقات برخی کاستی ها و معضلات سلامت بیماران را ب ...

ارکین نیوز-سنگ بنای احداث این بیمارستا ن توسط جمعی از خیرین و خصوصا مرحوم حاج اقی ال جلیل اغاز شد. در طول فعالیت ؛ این بیمارستان با فراز نشیب های زیادی همراه بود . اما برخی اوقات برخی کاستی ها و معضلات سلامت بیماران را با خطر مواجه می سازد. از جمله این موارد اینکه ازمایشگاه بیمارستان چند هفته یست تعطیل می باشد و به دلیل مشکلات مالی و عدم خریداری مواد لازم ؛ ازمایشگاه از قبول نسخه ازمایش خود داری می کند.

یکی از بیماران گفت :طی هفته گذشته جهت ازمایش ابتدایی به بیمارستان مراجعه نمودم ولی مسئول ازمایشگاه از پذیرش دفترچه ام امتناع کرد و علت را نبود بودجه عنوان کرد. بنا براین ساعت ۶ صبح روز بعد برای اخذ نوبت به در مانگاه شماره یک مراجعه نمودم که با ازدحام بیماران و همراهان زیادی روبرو شدم . این شهروند افزود برای یک ازمایش معمولی چندین ساعت وقت گذاشتم . چرا مسولان شبکه بهداشت شهرستان توجهی به وضعیت بیماران نیازمند ندارند .

چرا باید سلامت شهروندان کم بضاعت بخاطر نبود پول به خط افتد. اما نکته دوم اینکه چند ماه پیش حرف حدیثهایی در مورد اینکه قرار است قسمتهایی از بیمارستا ن به بخش اعصاب روان اختصاص خواهد یافت مطرح گردید ؛ که این طرح با مقاومت افکار عمومی و رسانه ها ابتر باقی ماند. اما خبر می رسد چند روزیست رئیس بیمارستان بخاطر برخی فشار ها ؛ طرح ایجاد بخش اعصاب و روان را دوباره به جریان انداخته است . که بدین منظور قسمتهایی از بخش بستری بیماران عفونی را به امر در نظر گرفته شده است .

نکته سوم اینکه ؛ ساختمان درمانگاه تخصصی که توسط خیرین احداث گردیده بود ۴ ماه است که اماده بهره برداری می باشد . اما علی رغم قول مساعد دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر تجهیز این درمانگاه هنوز اقدامی در این باره صورت نپذیرفته و فقط چند تخت دیالیز در ان مشغول فعالیت می باشد. مسئله مهم تر اینکه : مجمع خیرین سلامت شهرستان اق قلا یکی از موفق ترن مجمع های حامی سلامت بیماران مستضعف در استان می باشد .

اما اعضای این مجمع بخاطر ضعف مدیریت بیمارستان و عدم ارائه خدمات مناسب به بیماران و عدم تعامل مدیریت بیمارستان با مجمع ؛ فعا لیتهای خود را کاهش داده اند و این امر موجب شده است بسیاری از بیماران ؛ از تسهیلات مجمع بی بهره باشند.
الکامیز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست