• تاریخ: 2019-01-14
  • شناسه خبر: 27903
  • 389 بازدید

بهره برداری از واحد پرورش شتر در آق قلا آغاز شد

ارکین نیوز- با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و شماری از مسوولان استانی بهره برداری از نخستین مزرعه صنعتی پرورش شتر با اعتبار پنج میلیارد ریال در روستای قانقرمه شهرستان آق قلا آغاز شد. فرماندار آق قلا در حاشیه این مر ...

ارکین نیوز- با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و شماری از مسوولان استانی بهره برداری از نخستین مزرعه صنعتی پرورش شتر با اعتبار پنج میلیارد ریال در روستای قانقرمه شهرستان آق قلا آغاز شد.

فرماندار آق قلا در حاشیه این مراسم گفت: این واحد با ظرفیت پرورش ۴۰ نفر شتر راه اندازی شده و امکان افزایش به ۷۰ نفر را دارد.

امانگلدی ضمیر اظهار داشت: این مزرعه درمساحت هشت هزار مترمربع راه اندازی و زمینه اشتغال چهار نفر را فراهم کرده است.

اصغر نورالله زاده مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور نیز در بازدید از مزرعه پرورش شتر در روستای قانقرمه شهرستان آق قلا به خبرنگاران گفت: این صندوق هر سال مبلغ ۱۵هزار میلیارد ریال وام در بخش های مختلف پرداخت می کند.

وی اظهار داشت: راهبرد اصلی صندوق، حمایت از توسعه کسب و کار در مناطق کمتر توسعه یافته و روستایی است.

به گزارش ایرنا حسن پهلوری مدیرعامل صندوق کارآفرینی گلستان نیز در خصوص طرح های آماده بهره برداری اجرا شده از محل تسهیلات صندوق گفت: این طرح ها در حوزه کشاورزی، گردشگری و تولیدی و با ۱۲۹ میلیارد ریال در استان بهره برداری و کلنگ زنی می شود.

به گفته وی، طرح های آماده بهره برداری شامل هتل، اقامتگاه بوم گردی، پرورش شتر و پرورش دام سبک بوده و برای ۱۲۵ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
شهرستان آق قلا در ۱۵ کیلومتری شمال گرگان (مرکز استان گلستان) واقع است/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست