• تاریخ: 2019-03-07
  • شناسه خبر: 28288
  • 347 بازدید

بنیاد مستضعفان در ‌مراوه‌تپه ۷۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: بنیادمستضعفان برای محرومیت‌زدایی و توسعه زیرساخت‌ها در شهرستان مرزی و محروم مراوه‌تپه ۷۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند. سیدمناف هاشمی ظهر امروز در چهاردهمین جلسه کارگروه اشتغال استان ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: بنیادمستضعفان برای محرومیت‌زدایی و توسعه زیرساخت‌ها در شهرستان مرزی و محروم مراوه‌تپه ۷۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند.

سیدمناف هاشمی ظهر امروز در چهاردهمین جلسه کارگروه اشتغال استان با اشاره به اعلام ۳۱ شهرستان محروم و کمترتوسعه یافته از سوی وزارت کشور اظهارداشت: وزارت کشور در هر استان یک شهرستان کمترتوسعه یافته را معرفی کرده که در استان شهرستان گمیشان از نظر شاخص‌های برخورداری، کمتر توسعه یافته است.

وی افزود: افزون براین مراوه‌تپه نیز یکی دیگر از شهرستان‌های محروم استان بوده که قرار است بنیادمستضعفان ۷۵۰ میلیارد تومان برای رفع محرومیت و توسعه این شهرستان سرمایه‌گذاری کند.

استاندار گلستان در ادامه با اشاره به وضعیت اشتغال استان گفت: وضعیت استان در جذب اعتبارات و ایجاد فرصت‌های شغلی مطلوب است و در جذب اعتبارات زودبازده در رتبه نخست کشور قرار دارد.

وی ضمن انتقاد از برخی بانک‌های عامل که به تعهدات خود برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی عمل نکرده‌اند، اظهارداشت: بنده از مدیریت بانک پارسیان گله‌مند هستم. مسئولان این بانک فقط یک ماه فرصت دارند تا پرداختی‌های خود را از ۱۷ درصد به ۱۰۰ درصد برسانند. در غیراینصورت با مدیرعامل این بانک برخورد خواهیم کرد.

هاشمی ادامه داد: برای طرح فراگیر و اعتبارات دستگاه‌های حمایتی به تشکیل دو کمیته نیاز داریم. باید طرح‌ها و برنامه‌ها به گونه‌ای باشد که بتوانیم همه اعتبارات را جذب کنیم. این ظلم است که اعتبارات ارزان قیمتِ محروم‌ترین قشر جامعه را برای امور دیگری نگه داریم. اگر بانکی همکاری نکند ما نیز برخورد خود را خواهیم داشت و به معاون اول رئیس جمهور و رئیس بانک مرکزی گزارش خواهیم داد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از برخی دستگاه‌اجرایی استان که توانستند بیش از تعهد خود اشتغال ایجاد کنند، گفت: از نظر درصد و تعداد اشتغال ایجاد شده اوقاف و امور خیریه، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت عملکرد مطلوبی داشتند که در جلسه شورای اداری از آنها تقدیر خواهد شد.

استاندار افزود: دستگاه‌های اجرایی که کمتر از ۵۰ درصد تعهد اشتغال خود را محقق کرده‌اند نیز باید از سوی دبیرخانه تذکر کتبی دریافت کنند و این موضوع به وزارتخانه‌های آنان اطلاع داده شود.

وی گفت: انحراف پرداخت تسهیلات در استان زیاد نیست، با اینحال مواردی که مشخص شده تسهیلات را در جای خود هزینه نکرده‌اند باید به همه بانک‌ها اعلام شود تا دیگر نتوانند تسهیلات دریافت کنند و در رسانه‌ها نیز اسامی آنان اعلام می‌شود/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست