• تاریخ: 2015-11-11
  • شناسه خبر: 10381
  • 451 بازدید

بندر خشک اینچه برون ایجاد می‌شود

ارکین نیوز – مدیرکل راه آهن شمالشرق(۲) از ایجاد بندرخشک اینچه برون با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان خبر داد. به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی، محمدرضا قربانی مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ گفت: ۸۰۰ هکتار ب ...

ارکین نیوز – مدیرکل راه آهن شمالشرق(۲) از ایجاد بندرخشک اینچه برون با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی، محمدرضا قربانی مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ گفت: ۸۰۰ هکتار برای ایجاد این بندر خشک در نظر گرفته شده است و با توجه به تحویل زمین عملیات زیرسازی آن به زودی آغاز خواهد شد.

وی افزود: در صورت ایجاد این بندر خشک، تعویض بوژی، احداث خطوط نرمال و خطوط مربوط به انبارهای عمومی و همچنین سیلوها و انبارهایی در داخل آن با بهره‌گیری از سرمایه‌گذاری خارجی عملیاتی خواهد شد.

به گفته قربانی برآورد اعتبار برای آماده سازی زیرساخت‌های مربوط به بندرخشک بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان است که برای پروژه‌های داخل بندر نیز با سرمایه گذاری خارجی مواجه هستیم.

مدیرکل راه آهن شمال‌شرق ۲ در ادامه با اشاره به پروژه احداث خط دوم بندرگز به ایستگاه سبزدشت در این اداره کل اشاره کرد و گفت: به منظور احداث این خط به طول ۳۵ کیلومتر اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده بود که در حال حاضر پیشرفت فیزیکی آن بیش از ۳۰ درصد است.

لازم به ذکر است؛ پایانه ترکیبی یا همان بندر خشک، منطقه ای در کشور است که به عنوان یک مرکز لجستیکی متصل به یک یا چند شیوه حمل و نقل جهت ترکیب، توزیع، تخلیه، بارگیری، نگهداری، بازرسی های منظم مربوط به جابجایی کالا در تجارت بین المللی و انجام تشریفات و کنترل های مرتبط گمرکی، در نظر گرفته می شود.

بنادر خشک، با توجه به نقش و حوزه عملکردی که دارند و نیز با توجه به میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی و وسعت و حجم عملکردشان، از سوی سازمان راهداری در چهار سطح درجه بندی می‌شوند. کارکردهای حمل و نقلی، کارکردهای لجستیکی انبارداری، کارکردهای بنادر بین المللی، تسهیلات به مشتریان و رانندگان و کارکردهای فناوری اطلاعات درباره تسهیل حمل و نقلی، از جمله شاخصه‌های درجه بندی بنادر خشک هستند.

شهر مرزی اینچه برون در ۸۰ کیلومتری شمال شهرستان گنبدکاووس قرار گرفته است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست