• تاریخ: 2015-01-11
  • شناسه خبر: 582
  • 1,149 بازدید

برکناری رؤسای بانک مرکزی و شرکت ملی گاز ترکمنستان

ارکین نیوز-رئیس‌جمهور ترکمنستان رئیس بانک مرکزی و رئیس شرکت ملی گاز این کشور را از کار برکنار کرد و به ۱۱ نفر از مقامات رده بالای دولتی بابت کم‌کاری هشدار داد. به گزارش فارس، بر اساس خبر خبرگزاری دولتی ترکمنستان، «قربانق ...

5f552e45c33b0a21129c8050525f117b_XL
ارکین نیوز-رئیس‌جمهور ترکمنستان رئیس بانک مرکزی و رئیس شرکت ملی گاز این کشور را از کار برکنار کرد و به ۱۱ نفر از مقامات رده بالای دولتی بابت کم‌کاری هشدار داد.

به گزارش فارس، بر اساس خبر خبرگزاری دولتی ترکمنستان، «قربانقلی بردی‌محمداف» در نخستین جلسه هیئت دولت این کشور در سال جدید میلادی (۲۰۱۵) «قوچمراد مراداف» رئیس بانک مرکزی و «چاری‏‌محمد خوماداف» رئیس شرکت ملی گاز ترکمنستان را از مقام خود برکنار کرد.

این گزارش حاکی است که رئیس جمهور ترکمنستان طی دستوری دیگر «مردان آننا دوردی‏اف» که پیشتر معاونت ریاست بانک مرکزی را بر عهده داشت به عنوان رئیس جدید بانک مرکزی و «عاشیرقلی بگلی‌‏اف» که پیشتر معاونت آژانس دولتی مدیریت و بهره‌برداری از منابع هیدروکربور ترکمنستان را برعهده داشت، به سمت رئیس جدید شرکت ملی گاز ترکمنستان (ترکمن گاز) منصوب کرد.

رئیس جمهور ترکمنستان همچنین در سخنرانی خود در جلسه هیئت دولت، بابت کم‌کاری و عدم نظارت مطلوب بر فعالیت‌های نهادهای زیر دست به ۱۱ تن از مقامات عالی‌رتبه دولت از جمله معاون رئیس جمهور در امور اقتصادی و مالی، وزیر اقتصاد و توسعه، وزیر کار، وزیر تامین اجتماعی، وزیر مالیات و .. هشدار داد و گفت: در صورتی که در اسرع وقت این نواقص برطرف نشود، همه آنها از سمت‌های خود برکنار خواهند شد.

بردی‏‌محمداف همچنین با تاکید بر مبارزه قاطع با فساد مالی در ترکمنستان به دادستان کل این کشور نیز دستور داد که اگر مقامات عالی رتبه دولتی نیز کم کاری کنند و وظایف محوله خود را به صورت مطلوب انجام ندهند، نسبت به عملکرد آنها بر طبق قانون شدیدا برخورد شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست