• تاریخ: 2015-07-11
  • شناسه خبر: 5966
  • 1,492 بازدید

مهندس مرگدری در مزرعه نمونه آق قلا:برنامه کشت با توجه به پتانسل آب به کشاورزان توصیه گردد

ارکیین نیوز-مهندس علی مرگدری در جلسه بررسی مشکلات آب سد وشمگیر که با حضور مدیران جهاد کشاورزی وآب منطقه ای استان و کارشناسان مرتبط با موضوع که در محل مدیریت شرکت سهامی مزرعه نمونه برگزار گردید بیان داشت:جهاد کشاورزی استا ...

1436512652_img_7762
ارکیین نیوز-مهندس علی مرگدری در جلسه بررسی مشکلات آب سد وشمگیر که با حضور مدیران جهاد کشاورزی وآب منطقه ای استان و کارشناسان مرتبط با موضوع که در محل مدیریت شرکت سهامی مزرعه نمونه برگزار گردید بیان داشت:جهاد کشاورزی استان طرحهای توسعه ای خود را با توجه به وضعیت آب موجود برنامه ریزی نموده و برنامه کشت با توجه به پتانسیل آب به کشاورزان توصیه گردد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری گلستان به بهره برداران سنتی در مسیر گرگانرود و سدهای بوستان و گلستان اشاره داشته و افزودند:حق و حقوق بهره برداران سنتی در مسیر های گرگانرود،سدهای بوستان و گلستان در مدیریت توزیع آب باید لحاظ گردد و با توجه به فرصت دو ماهه تا شروع سال آبی جدید( مهرماه) مدیران آب منطقه ای و جهاد کشاورزی استان در بحث ذخیره سازی و مدیریت توزیع منابع آب نگاه ویژه به این کشاورزان داشته باشند.

وی در خصوص پرورش دهندگان آبزیان اظهار داشت:با هماهنگی فرمانداران و شیلات استان نسبت به ارائه لیست واحدهای فاقد مجوز ظرف یک ماه آینده اقدامات لازم بعمل آمده تا پایان امسال فعالیت آنها اتمام و آب بندان ها در اختیار شرکت آب منطقه ای قرار گرفته و یا تغییر کاربری صورت پذیرد.
ایشان در خصوص علاج بخشی سد وشمگیر از دستگاههای مرتبط خواست نسبت به برگزاری جلسه هماهنگی و ارائه برنامه مدون و پیشنهادات سازنده و انعکاس به استاندار محترم اقدام نمایند/سایت فرمانداری آق قلا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست