• تاریخ: 2018-02-20
  • شناسه خبر: 25505
  • 291 بازدید

بخشش قاتل در چند قدمی قصاص در بندرترکمن

ارکین نیوز-دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ترکمن گفت: با بخشش اولیای دم، حکم قصاص جوانی ۲۱ ساله که هشتم اسفند در نوبت اجرا بود لغو شد. به گزارش روابط عمومی دادگستری گلستان، علی رضا مزیدی اظهار داشت: محکوم به قصاص سال ۹۲ د ...

ارکین نیوز-دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ترکمن گفت: با بخشش اولیای دم، حکم قصاص جوانی ۲۱ ساله که هشتم اسفند در نوبت اجرا بود لغو شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گلستان، علی رضا مزیدی اظهار داشت: محکوم به قصاص سال ۹۲ در حالی‌که تنها ۲۱ سال سن داشت در یک دعوا با چاقو سبب مرگ یک جوان ۲۴ ساله شد .

وی افزود: قاضی پرونده پس از اقرار متهم و به درخواست اولیای دم، حکم قصاص صادر کرد.

به گفته مزیدی، پس از تائید رای قاضی در دیوان عالی کشور و استیذان (اجازه صدور اجرای حکم قصاص از سوی رئیس قوه قضائیه)، حکم قصاص برای هشتم اسفند در نوبت اجرا بود که با پادرمیانی دادستان و مدیر دفتر واحد اجرای احکام این شهرستان، اولیای دم از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و قاتل را بخشیدند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ترکمن با اشاره به اجرایی شدن قانون منع حمل و نگهداری سلاح سرد از اول بهمن گفت: حمل سلاح سرد مانند قمه، شمشیر و پنجه بوکس تا ۶ ماه مجازات زندان دارد.

وی اظهار کرد: این سومین محکوم به قصاص در شهرستان بندرترکمن است که با بخشش اولیای دم امسال بخشیده شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ترکمن گفت: بیشتر قتل‌های استان بدون برنامه‌ریزی قبلی و توسط افرادی صورت می‌گیرد که در کنترل خشم و رفتارهای هیجانی خود ناتوان هستند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست