• تاریخ: 2014-12-21
  • شناسه خبر: 270
  • 646 بازدید

با فعالیت موفق خط آهن گرگان به اینچه برون، خط آهن گرمسار به گرگان برقی می‎شود

ارکین نیوز-یوسف گران‎پاشا  در جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل استان گلستان که به مناسبت هفته حمل و نقل و راهداری برگزار شد، اظهار کرد: مذاکرات اولیه به منظور برقی شدن خط آهن گرمسار به گرگان با کارشناسان روس انجام شده است که ...

13930813000447_PhotoA

ارکین نیوز-یوسف گران‎پاشا  در جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل استان گلستان که به مناسبت هفته حمل و نقل و راهداری برگزار شد، اظهار کرد: مذاکرات اولیه به منظور برقی شدن خط آهن گرمسار به گرگان با کارشناسان روس انجام شده است که در صورت برقی شدن این خط ریلی ظرفیت حمل و نقل کالا سالانه به هشت الی ۹ میلیون تن خواهد رسید.

وی از اتصال این خط آهن به شاهرود خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته راه‎آهن شمال، هشت کشته و دو مصدوم برجای گذاشت و امسال این میزان به دو کشته و شش مصدوم رسیده است.

مدیرکل راه آهن شمال بیان داشت: خط ریلی از گرمسار تا گلوگاه و بندرگز بازسازی شده است و فقط بندرگز تا گرگان بازسازی نشده بود، با توجه به بهره‎برداری خط ریلی اینچه‎برون میزان ترافیک افزایش یافت که احتیاج به نوسازی خط ریلی را دو چندان می‎کند.

گران‎پاشا ادامه داد: حدود ۲۰ کیلومتر از خط ریلی بندرگز تا گرگان بازسازی شده و ۳۶ کیلومتر باقی مانده است که تلاش برای تکمیل این خط تداوم خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه سالانه ۸۶۰ هزار تن کالا از طریق راه آهن شمال حمل و نقل می‎شود، یادآور شد: بهره‎برداری کریدور ریلی اینچه‎برون ظرفیت این خط ریلی را افزایش خواهد داد.

مدیرکل راه آهن شمال با بیان اینکه ۸۰ کیلومتر خط ریلی اینچه‎برون، ترکمنستان و قزاقستان با حضور روسای جمهور سه کشور در گلستان به بهره‎برداری رسید، گفت: این پروژه جزو افتخارات استان به شمار می‎رود.

گران‎پاشا با اشاره به اینکه ظرفیت خطوط ریلی شمال کشور سه میلیون تن بار است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱٫۵ میلیون تن بار از این خط ریلی جابجا می‎شود که در آینده به سه میلیون تن بار خواهد رسید.

فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست