• تاریخ: 2016-08-01
  • شناسه خبر: 19681
  • 405 بازدید

با حضور مهندس هزارجریبی “همایش دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش مرکزی آق قلا برگزار شد

ارکین نیوز-همایش دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش مرکزی آق قلا با حضور مهندس هزارجریبی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی و هیوه چی فرماندار شهرستان آق قلا در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزا ...

ارکین نیوز-همایش دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش مرکزی آق قلا با حضور مهندس هزارجریبی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی و هیوه چی فرماندار شهرستان آق قلا در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار شهرستان آق قلا،فرسودگی شبکه های زیرساخت آب و برق را از مشکلات اساسی این شهرستان دانسته و اظهار داشت:ضعف ولتاژ و رفع حریم ها از مشکلات و معضلات حوزه برق در شهرستان بوده،با مطالعات صورت گرفته برای حل این مشکلات نیازمند ۱۰۰ میلیارد ریال تخصیص اعتبار است،با پیگیری های صورت گرفته شده،تا کنون قریب بر ۱۰ میلیارد ریال خرید تجهیزات برای شهرستان جذب اعتبار انجام شده است.

وی افزود:وی در این جلسه خواستار پیگیری نماینده محترم مردم شهرستانهای گرگان و آق قلا در خصوص ادامه بزرگراه و جهار بانده کردن مسیر جاده بندر ترکمن،آق قلا به گنبد کاووس،جذب اعتبار تخصیص یافته جهت مرمت و بازسازی پل تاریخی شهر آق قلا،احداث ساختمان دانشگاه آزاد و استقرار ادارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،بنیاد شهید و امور ایثارگران،راه و شهرسازی و محیط زیست در شهرستان به لحاظ اهمیت موضوع و همچنین ادامه اکتشاف ذخایر هیدروکربنی نفت و گاز منطقه صوفیکم شد.

“هیوه چی” در پایان سخنان بار دیگر به طرح” آق قلا سبز” تاکید نموده و از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها خواست نسبت به حفظ،مراقبت،نگهداری و توسعه فضاهای سبز روستاها کوشا باشند تا ان شاء الله بتوانیم با اجرای این طرح،شاهد شهرستانی سر سبز در تمامی شهرها و روستاهای آق قلا باشیم.

مهندس هزارجریبی لزوم حل مشکل پل تاریخی آق قلا و منطقه آزاد اینچه برون را بیان و نسبت به پیگیری این مسایل تا حصول نتیجه خبرداد.

این همایش به منظور بررسی مشکلات و مسائل روستاهای مذکور تشکیل شده که اکثر دهیاران و شوراها مشکلات آب شرب ،ضعف ولتاژ برق ،لزوم بازنگری طرح هادی، عدم اجرای طرح هادی ، مشکلات جاده های اصلی گنبد ـآق قلا و آق قلا ـبندرترکمن و جاده های بین روستایی و بین مزارع و عدم امنیت شغلی دهیاران و لزوم تقویت جایگاه شوراهای اسلامی را مطرح نموند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست