• تاریخ: 2016-08-29
  • شناسه خبر: 20220
  • 457 بازدید

بازدید معاون وزیر صنعت از صنایع شهرک صنعتی آق قلا

ارکین نیوز- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور از شهرک صنعتی آق قلا و سایر صنایع استان گلستان بازدید کرد. محمدتقی کره ای معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به همراه هیئت همراه و ...

ارکین نیوز- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور از شهرک صنعتی آق قلا و سایر صنایع استان گلستان بازدید کرد.

محمدتقی کره ای معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به همراه هیئت همراه و حسینعلی قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان، بعدازظهر یکشنبه در بازدید از شهرک صنعتی آق قلا در سه شرکت از این مجموعه حضور یافتند و پس از آن از شرکت کانسار خزر واقع در اینچه بازدید کردند.

بازدید از شرکت ساخت تجهیزات برودتی و حرارتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور در بازدید از شهرک صنعتی آق قلا در شرکت جهیزات حرارتی و برودتی حضور یافت.

مدیرعامل این شرکت در حاشیه این بازدید، گفت: شرکت ما ابتدای امسال به طور رسمی افتتاح شد و در حال توسعه است.

اخلاقی افزود: سرمایه اولیه برای راه اندازی این شرکت ۳۱ میلیارد ریال بوده که این سرمایه گذاری بدون تسهیلات انجام شده است.

وی تصریح کرد: فعالیت این شرکت فروش، نصب و راه اندازی کلیه تجهیزات حرارتی و برودتی از جمله سردخانه، چیلر، تونل انجماد و … بوده و به کشورهای همسایه نیز صادرات می‌کنیم.

وی ادامه داد: ۱۸ نفر در شرکت ما مشغول به کار هستند و در حال حاضر مهم‌ترین نیاز ما سرمایه در گردش است.

بازدید از شرکت ساخت صندوق نسوز

دومین بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور از شرکت ساخت صندوق های نسوز واقع در شهرک صنعتی آق قلا بود.

مدیرعامل این گروه صنعتی در حاشیه این بازدید معاون وزیر، اظهار کرد: شرکت ما ابتدای سال گذشته با سرمایه ثابت ۷۰۰ میلیون تومان و سرمایه در گردش ۳۰۰ میلیون تومان آغاز به کار کرد.

محمدرضا فرنیو افزود: سوله این شرکت ۷۲۰ متر است و ۱۶ نفر در آن مشغول به کار هستند و فعالیت شرکت در زمینه ساخت انواع صندوق‌های نسوز آسانسوری است.

وی با اشاره به مشکلات پیش روی این شرکت، خاطرنشان کرد: برای دریافت تسهیلات موانعی از سوی بانک ایجاد شده و فعالیت بازار غیر رسمی و زیرزمینی نیز برای ما مشکل ایجاد کرده است.

وی یادآور شد: یکی از دیگر از نیازهای ما سرمایه در گردش است و امیدواریم این همکاری‌ها از سوی مسئولان و بانک‌ها انجام شود.

افتتاح رسمی شرکت فولاد اترک گلستان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور در پایان حضورش در شهرک صنعتی آق قلا، به صورت رسمی یک شرکت فولاد را افتتاح کرد.

این شرکت با هزینه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی راه اندازی شده و در حال حاضر پنج نفر در آن مشغول به کار هستند.

فعالیت این شرکت تولید ورق‌های پوششی گالوانیزه رنگی، طرح‌های سینوسی، سفالی، شادولاین، ذوزنقه، تیره و پوشش نما است.

بازدید از شرکت اکتشافات ید

بازدید از شرکت اکتشاف و فرآوری ید واقع در اینچه تنها معدن ید کشور از دیگر برنامه‌های معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور بود.

این شرکت در سال ۱۳۸۳ با هدف اکتشاف و استخراج ید در حاشیه شرق خزر تاسیس شد و پس از پایان عملیات اکتشاف، وجود ید در شورابه‌های محدوده اکتشافی به اثبات رسید و کارخانه ید در مساحتی بالغ بر چهار هزار متر مربع احداث شد.

مدیرعامل این شرکت در حاشیه این بازدید گفت: این شرکت توانایی چهار هزار متر حفاری را در مدت زمان ۳۵ روز دارد، اما با این وجود حدود هفت ماه است که بیکار هستیم.

منصور خواجه افزود: ۳۳ پرسنل در این مجموع مشغول به کار هستند و در پنج سال اخیر ۱۹ چاه با عمق هزار متر حفاری کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: از وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌خواهیم که به شرکت ما تسهیلات بدهند، زیرا ظرفیت بسیار خوبی در اختیار داریم و چشم امیدمان به کمک مسئولان است.
مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست