• تاریخ: 2015-08-19
  • شناسه خبر: 7267
  • 831 بازدید

بازدید معاون اول استاندار منگستو در راس هیئت اقتصادی از اسکله بندرترکمن

ارکین نیوز – رحیم بیک امیرجانف معاون اول استاندار منگستو در راس یک هیئت اقتصادی از اسکله بندرترکمن بازدید کرد. به گزارش فرمانداری بندر ترکمن، رحیم بیک در این بازدید گفت: استان منگستو دارای دو بندر اکتائو و آترائو م ...

ارکین نیوز – رحیم بیک امیرجانف معاون اول استاندار منگستو در راس یک هیئت اقتصادی از اسکله بندرترکمن بازدید کرد.

به گزارش فرمانداری بندر ترکمن، رحیم بیک در این بازدید گفت: استان منگستو دارای دو بندر اکتائو و آترائو می باشد که بندر اکتائو در حال حاضر فعال و ظرفیت جابجایی ۲ میلیون تن بار را دارد.

وی در ادامه افزود: استان ما یک استان نفت خیز است و ۹۰ درصد تولیدات ما در این استان نفت است. (۱۸ هزار تن در روز) به همین دلیل این آمادگی را داریم که با توجه به روابط بسیار خوبی که بین ایران و قزاقستان برقرار است. شرایط را برای شرکتهای ایرانی و قزاق فراهم کرده تا سطح همکاری‌های ما بیش از این افزایش پیدا کند.

معاون اول استاندار منگستو با تاکید بر گسترش روابط دوستانه بین دو کشور اظهارکرد: از نظر سیاسی روابط بسیار خوبی بین ایران و قزاقستان برقرار است و جلسات زیادی در زمینه گسترش روابط بین دو کشور در آلماتی برگزار شده است.

رحیم بیگ افزود: ما کشور همسایه آبی شما هستیم و فاصله بین دو کشور از طریق آبی بسیار نزدیک است.

وی ادامه داد:استان گلستان هم از نظر کشاورزی یک استان پیشرفته و خوبی است و این برای ما بسیار مهم است چون ما از نظر تولیدات غذایی به علت کم آبی با مشکل مواجه هستیم و می توانیم نیازهای غذایی استان را از طریق استان گلستان تامین کنیم و این موضوع برای ما بسیار جذاب است.

همچنین از سوی دیگر کشور ما با توجه به اینکه هفده میلیون نفر جمعیت دارد. اما سالانه چهارده میلیون تن گندم تولید می کنیم و این مقدار تولید بیش از نیاز کشور ما است که می توانیم از طریق کشور شما برای مبادله محصول به افغانستان و پاکستان اقدام کنیم و با توجه به وجود خط آهن در شمال ایران به تمام نقاط کشور ارتباط دارد این برای ما بسیار مقرون به صرفه است.

وی همچنین گفت: ما در زمینه مبادله محصول گندم، نفت، آهن می توانیم با شما همکاری داشته باشیم.

معاون اول استاندار منگستو در پایان ضمن دعوت از استاندار، فرماندار و مسئولین اقتصادی استان اظهارکرد: در آینده نزدیک قصد داریم نمایشگاهی را در استان منگستو برپا کنیم تا توانمندیهای استان گلستان را در زمینه های مختلف ازجمله محصولات غذایی و … به نمایش بگذاریم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست