• تاریخ: 2019-06-15
  • شناسه خبر: 28603
  • 271 بازدید

نهمین استاندار گلستان معارفه شد

ارکین نیوز-آیین معارفه دکتر هادی حق شناس به عنوان نهمین استاندار گلستان با حضور دکتر عرف معاون سیاسی وزیر کشور و آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان عصر ۲۵ خرداد برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع اطلاع رسانی استان ...

ارکین نیوز-آیین معارفه دکتر هادی حق شناس به عنوان نهمین استاندار گلستان با حضور دکتر عرف معاون سیاسی وزیر کشور و آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان عصر ۲۵ خرداد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع اطلاع رسانی استانداری گلستان، در این مراسم که با حضور نمایدگان مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد استان برگزار شد، معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه سیل امتحانی از جانب خداوند بود، اظهار کرد: ۲۵ استان کشور با سیل درگیر بودند و ملت ایران به یاری خداوند از این امتحان سربلند بیرون آمد و البته در پیشانی این توفیق استان گلستان حضور داشت

دکتر جمال عرف با اشاره به مسائل بین المللی، گفت: جمهوری اسلامی ایران فرصتی ۶۰ روزه را به طرفین برجام داده است و این کف اقدامات ایران است و بر اساس بند های ۳۶ و ۳۷ برجام ، جمهوری اسلامی ایران می تواند اقدامات همکاری خود را کاهش دهد

وی افزود: طرفین برجام باید رفتار عادلانه و با احترام را بیاموزند و آنها نمی توانند گلوی کسی را بگیرند و از او درخواست مذاکره کنند.

وی یادآور شد: باید توجه داشت هر جا ایستادگی کرده ایم دشمن عقب نشینی کرده است و وظیفه ما مدیران آن است که از جامعه عقب نمانیم و برای جامعه ارزش مقاومت صورت گرفته را تشریح کنیم و با صلابت کارها را دنبال نماییم.

معاون سیاسی وزیر کشور، گفت: پیشتر گفته بودیم که فشارهای ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده است و حالا جمهوری اسلامی نقش مهمی در انتخابات آتی ریاست جمهوری امریکا دارد.

دکتر عرف با اشاره به فرآیند انتخاب استانداران و فرمانداران، گفت: در ابتدا نگاه وزارت کشور استفاده از ظرفیت های موجود در این وزارتخانه است که در اواخر فروردین امسال نامه ای آماده شده بود و پس از آن نیز نامه ای از سوی نمایندگان استان و معرفی ۵ نفر برای تصدی مسئولیت استانداری گلستان رسید و ما یک نفر از لیست نمایندگان و یک نفر از کادر وزارت کشور را به هیات دولت معرفی کردیم و برای هیچ کدام توافقی صورت نگرفت و هر دو از گردونه خارج شدند.

وی افزود: پس از آن در دو نوبت با دکتر حق شناس صحبت شد و پس از آن با نظر مثبت آیت الله نورمفیدی ایشان انتخاب شد.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: استاندار گلستان فردی علمی ، با تجارب قابل ملاحظه و معتقد به برنامه های دولت است و می تواند رویکرد توسعه گلستان را به خوبی دنبال نماید.

وی ادامه داد : در ابتدا قرار بود در جلسه یکشنبه گذشته هیات دولت ایشان معرفی شوند اما به دلیل اینکه مقرر شد استاندار کهگیلویه و بویر احمد نیز معرفی گردد ، هر دو معرفی به جلسه چهارشنبه گذشته موکول شد.

دکتر عرف ضمن تقدیر از اقدامات میر محمد غراوی در زمان سرپرستی استانداری گلستان، گفت: سیل گلستان در طول سالیان دراز بی سابقه بوده و این تجربه ای برجسته برای آقای غراوی بود و ایشان با تمام ظرفیت فعالیت کردند.

همچنین در این جلسه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان، با تاکید بر اینکه باید با مردم با انصاف برخورد شود، اظهار کرد: استاندار باید بمبست ها را رفع کند و خواسته ما از ایشان توسعه گلستان است.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: در حال حاضر سیل و خرابی های آن اولویت دارد و استاندار گلستان باید با برنامه ریزی مشکلات مردم را مرتفع سازد.

وی افزود: وحدت و حفظ آن در گلستان از اهمیت بالایی برخوردار است و وحدت موجود در گلستان آنچنان برجسته است که مقام معظم رهبری در دیدار جهت اجلاسیه ۴ هزار شهید ، وحدت موجود در گلستان را الگویی برای کل جهان اسلام برشمردند.

نماینده ولی فقیه در استان، خاطر نشان کرد: استاندار گلستان باید از ظرفیت های بومی استان استفاده نماید و همچنین در پرورش ظرفیت های استان تلاش کند.

لازم به ذکر است در این جلسه غراوی سرپرست سابق استانداری گلستان به بیان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در گلستان طی سال ۹۷ و همچنین فعالیت های صورت گرفته در جریان سیلاب پرداخت.

گفتنی است نبی هزار جریبی دبیر مجمع نمایندگان استان به بیان نقطه نظرات خود و نمایندگان استان پیرامون انتخاب استاندار جدید گلستان پرداخت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست