• تاریخ: 2016-02-29
  • شناسه خبر: 15362
  • 615 بازدید

بارندگی در تمامی مسیرهای گلستان/سفیدپوش شدن توسکستان

ارکین نیوز-سرپرست پلیس راه گلستان گفت: هم اینک با توجه به ادامه بارش باران و برف در جاده های گلستان، تمامی محورهای این استان لغزنده بوده و رانندگی با احتیاط در حال انجام است. به گزارش ایرنا سرهنگ علی عبدی ظهر دوشنبه اظها ...

ارکین نیوز-سرپرست پلیس راه گلستان گفت: هم اینک با توجه به ادامه بارش باران و برف در جاده های گلستان، تمامی محورهای این استان لغزنده بوده و رانندگی با احتیاط در حال انجام است.

به گزارش ایرنا سرهنگ علی عبدی ظهر دوشنبه اظهار داشت: همچنین لغزندگی جاده ها باعث شده تا عبور و مرور خودروها به کندی صورت گیرد و رعایت فاصله طولی در شرایط بارندگی از ملزوماتی است که برای پیشگیری از حوادث رانندگی باید مدنظر قرار گیرد.

وی اضافه کرد: هم اکنون در جاده توسکستان در مسیر گرگان به شاهرود شاهد بارش برف هستیم که توصیه می شود رانندگان عبوری از این محور زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

سرهنگ عبدی افزود: رانندگان برای تردد از این محورها از سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو خود نیز مطمئن شوند و علاوه بر زنجیر چرخ، پوشاک گرم و مقداری خوراکی به همراه داشته باشند.
براساس اعلام نیروی انتظامی گلستان وی همچنین از رانندگان خواست که در ایام بارانی و برفی از انجام سفرهای غیرضروری خود داری کنند.

سرپرست پلیس راه گلستان لغزندگی جاده ها را یکی از عوامل مهم واژگونی و حوادث رانندگی در فصل زمستان بیان کرد و از رانندگان خواست که برای پیشگیری از حادثه های ناگوار، ضمن حرکت با سرعت مطمئنه از توقف و شتاب ناگهانی بپرهیزند.

استان گلستان بالغ بر پنج هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود ۱۹۰۰کیلومتر آن کوهستانی و برفگیر است.

هوای استان طی هفته جاری ابری و بارانی بوده و بارش ها از شامگاه یکشنبه با شدت بیشتری ادامه دارد.

وضعیت جوی گرگان مرکز گلستان هم اینک بارانی و دمای هوا ۱۱درجه سانتیگراد بوده و سرعت وزش باد ۲۲کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

هواشناسی گلستان از ادامه بارش های جوی متناوب طی امروز و فردا سه شنبه خبر داد و اعلام کرد که وضعیت جوی استان امروز و فردا ابری، بارانی، در نواحی کوهستانی با ریزش برف، وزش باد و مه آلود خواهد بود که از اواخر وقت سه شنبه با کاهش ابر و پدیده همراهی می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست