• تاریخ: 2016-05-25
  • شناسه خبر: 17904
  • 445 بازدید

بارش و کاهش ۱۰ درجه‎‎ای دما در گلستان

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی استان گلستان گفت: از صبح امروز با ورود سامانه جوی ناپایدار، گلستان شاهد وزش شدید باد، افزایش ابر و بارش باران خواهد بود. سید محمد رضا رضوی امشب در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: ای ...

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی استان گلستان گفت: از صبح امروز با ورود سامانه جوی ناپایدار، گلستان شاهد وزش شدید باد، افزایش ابر و بارش باران خواهد بود.

سید محمد رضا رضوی امشب در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: این سامانه ناپایدار علاوه بر گستره بارندگی در تمامی نقاط استان، دمای هوای این استان شمالی را نیز بین هشت تا ۱۰ درجه سانتی‎گراد کاهش خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: بارش در برخی نقاط استان نیز به شکل تگرگ خواهد بود و به سبب شدت و حجم بالای بارش در نقاط کوهستانی، احتمال سیلاب ناگهانی و آبگرفتگی معابر بسیار است.

رضوی یادآور ش: این سامانه بارشی تا روز پنج‎شنبه هفته جاری در استان حضور خواهد داشت و پس از آن گلستان آسمانی صاف تا قسمتی ابری توام با افزایش دما را تجربه خواهند کرد.

*صدور اخطاریه هواشناسی در گلستان/ احتمال سیلاب و آب‎گرفتگی معابر

رضوی با اشاره به شرایط جوی استان در شب جاری اذعان کرد: برای امشب در برخی نقاط استان وقوع رگبار و رعد و برق پراکنده در سطح استان جریان دارد.

وی ادامه داد: برای شرایط فردا، اخطاریه هواشناسی صادر شده و برای اداره کل مدیریت بحران و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان نیز این اخطاریه ارسال شده است.

عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با اشاره به شرایط خاص جوی امسال اذعان کرد: خوشبختانه امسال با توجه به بارش‎های متعدد در استان شرایط ترسالی را تجربه می‎کنیم که این شرایط، اوضاع خوبی را بر افزایش منابع آبی سطحی استان فراهم ساخته است.

رضوی ادامه داد: این شرایط دقیقاً بر خلاف شرایط سال پیش است و گلستانی‎ها امسال با چنین وضعیت جوی، سال خوبی را پیش رو خواهند داشت.

وی یادآور شد: این از لطف و رحمت الهی است که اکنون گلستان هر هفته چند روز شاهد بارش مناسب باران بوده که گستردگی آن در تمامی سطح استان ادامه دارد.

رضوی تصریح کرد: با چنین شرایطی در برخی مناطق میزان آب به حدی رسیده که بخشی از ذخیره‎های زیرزمینی افزایش یابد و حتی آب‎های سطحی اضافه به سمت دریا رهنمون می‎شود.

رضوی تأکید کرد: باید در سطح استان برنامه‎ریزی شود تا آب‎های سطحی به شکل مناسبی ذخیره و از هدر رفتن این نعمت الهی جلوگیری شود تا در زمان مناسب از آن بهره‎برداری کرد.

هوای استان گلستان هم‎اکنون ابری است و رعدوبرق و بارش رگباری در برخی از نقاط استان جریان دارد و دمای هوا نیز در سطح استان به طور میانگین بین ۱۷ تا ۲۲ درجه سانتی‎گراد متغیر است

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست