• تاریخ: 2018-02-15
  • شناسه خبر: 25458
  • 271 بازدید

ایجاد منطقه آزاد تجاری اینچه برون پس از لایحه بودجه در مجلس بررسی می شود

ارکین نیوز- نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی با اشاره به پایان بررسی لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری و اقتصادی در مناطق مختلف کشور در کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: این لایحه پس از تصویب لایحه بودجه ۹۷، در صحن علن ...

ارکین نیوز- نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی با اشاره به پایان بررسی لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری و اقتصادی در مناطق مختلف کشور در کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: این لایحه پس از تصویب لایحه بودجه ۹۷، در صحن علنی مجلس بررسی می شود.

قرجه طیار روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری گنبدکاووس که با حضور معاون عمرانی استاندار گلستان برگزار شد، افزود: به احتمال زیاد این لایحه که منطقه آزاد تجاری و صنعتی اینچه برون نیز یکی از این مناطق هشتگانه است در اوایل سال آینده درصحن علنی مجلس بررسی می شود.

وی درخصوص لایحه بودجه سال ۹۷ نیز گفت: این لایحه نسبت به لایحه بودجه های سال قبل چند ویژگی و تفاوت شاخص دارد که تغییر در روش بودجه ریزی، شفاف سازی و واگذاری اختیارات به استان ها از جمله این ویژگی ها است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با قدردانی از دولت برای ارائه این نوع بودجه اضافه کرد: در بودجه ۹۷ اعتبارات بر اساس عملکرد سه ماهه به دستگاه های اجرایی پرداخت و بر مصرف بودجه موسساتی که پیش از این پاسخگو نبودند، نظارت شده و ۲۴ درصد بودجه هزینه ای و ۳۰ درصد بودجه عمرانی در اختیار استان ها قرار می گیرد.

وی با اشاره به برخی اولویت های گنبدکاووس در اجرای طرح ها و پروژه ها تصریح کرد: تکمیل جاده موسوم به نفت که جزو طرح های ملی قلمداد شده، احداث راه آهن گرگان – گنبد و رفع مشکلات اختلافی بین مردم و منابع طبیعی در قالب ارائه طرحی به مجلس برای اصلاح قوانین و حمایت مالی از ورزش والیبال از جمله این اولویت ها و مطالبات مردم است.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است./ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست