• تاریخ: 2016-06-17
  • شناسه خبر: 18621
  • 438 بازدید

اولین خانه هلال روستایی گلستان در خواجه نفس راه اندازی شد

ارکین نیوز-اولین خانه هلال روستایی استان گلستان روز پنجشنبه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و جمعی از مسوولان استانی، روحانیون اهل سنت و مردم منطقه در روستای خواجه نفس شهرستان گمیشان به بهره برداری رسید. معاون ...

ارکین نیوز-اولین خانه هلال روستایی استان گلستان روز پنجشنبه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و جمعی از مسوولان استانی، روحانیون اهل سنت و مردم منطقه در روستای خواجه نفس شهرستان گمیشان به بهره برداری رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: خانه هلال خواجه نفس اولین خانه هلال روستایی استان و پایلوت کشوری است.
رضا مروتی افزود: جذب و ساماندهی اعضا، ترویج صلح و نوع دوستی، ارایه آموزش های امدادی، شناسایی خیرین روستایی، برگزاری مانورهای امدادی و اراه خدمات به نیازمندان از اهداف خانه های هلال است.
وی ادامه داد: پیش از این در شهرستان گمیشان امکانات ارایه خدمات هلال احمر وجود نداشت و با پیگیری انجام شده ، مقرر گردید که خانه هلال خواجه نفس و ساختمان اداری هلال احمر شهرستان در گمیشان گشایش یابد.
حسین احمدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان نیز دلیل انتخاب خواجه نفس را به عنوان پایلوت کشوری کم برخوردار بودن و حادثه خیزبودن منطقه مرزی گمیشان بیان کرد.
وی همچنین وضعیت اقلیمی منطقه و فعال بودن خیرین را عاملی موثر در راه اندازی خانه هلال خواجه نفس دانست و افزود:
خانه هلال روستایی بدون نیروی رسمی هلال احمر و کارمند جمعیت و تنها با مشارکت اعضای داوطلب و نیکوکاران اداره می شود.
احمدی تصریح کرد: در خانه هلال زمینه حضور و مشارکت موثر اقشار مختلف جامعه در فعالیت های امدادی و بشر دوستانه و ارایه خدمات اجتماعی با ایجاد ساختارهای داوطلب محور فراهم شده است.
همچنین در این روز نمایندگی هلال احمر گمیشان با کمک خیرین با یک میلیارد و سیصد میلیون ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
پیش از این جمعیت هلال احمر شهرستان های ترکمن و گمیشان که در بندرترکمن مستقر بود وظیفه این نمایندگی را نیز برعهده داشت.
خواجه نفس بزرگترین روستای گمیشان است که در ۵کیلومتری جنوب شهر گمیش تپه واقع شده است.
گمیشان با جمعیت ۶۷هزار نفری در شمال غربی گلستان، حاشیه شرقی دریای خزر و همسایگی کشور ترکمنستان قرار دارد، بیشتر ساکنان این شهرستان را هموطنان ترکمن تشکیل می دهند.
شغل اکثر ساکنین صیادی و کشاورزی می باشد، گمیشان از دو بخش مرکزی و گلدشت تشکیل شده است و شامل شهر های گمیش تپه و سیمین شهر و ۲۷ روستا می باشد.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست