• تاریخ: 2015-10-06
  • شناسه خبر: 9112
  • 443 بازدید

اوحدی: ایرانی‌بودن ۴۵ جان‌باخته دیگر قطعی شد

ارکین نیوز-رئیس سازمان حج و زیارت می‌گوید ایرانی‌بودن ۴۵ جان‌باخته فاجعه منا بر اساس اعلام مرکز پزشکی قانونی عربستان قطعی شده است. رئیس سازمان حج و زیارت می‌گوید ایرانی‌بودن ۴۵ جان‌باخته فاجعه منا بر اساس اعلام مرکز پزشک ...

ارکین نیوز-رئیس سازمان حج و زیارت می‌گوید ایرانی‌بودن ۴۵ جان‌باخته فاجعه منا بر اساس اعلام مرکز پزشکی قانونی عربستان قطعی شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت می‌گوید ایرانی‌بودن ۴۵ جان‌باخته فاجعه منا بر اساس اعلام مرکز پزشکی قانونی عربستان قطعی شده است.

سعید اوحدی در گفتگوی تلفنی با بخش خبری ۲۱ سیما با بیان این مطلب افزود: در جلسه‌ای که مسئولان پزشکی قانونی عربستان با تیم تحقیق و تفحص سازمان حج و زیارت در محل سردخانه معیصم داشتند قرار شد پیکر ۴۵ جان‌باخته دیگر فاجعه منا در مکه تشخیص هویت شود.

وی گفت: البته این اقدام زمان‌بر خواهد بود زیرا ۱۲ روز از این حادثه گذشته است.

اوحدی افزود: مسئولان سازمان حج جلسه‌ای نیز با قائم مقام وزیر حج و معاون وزیر بهداشت عربستان داشتند که بر اساس آن دو امکان دیگر از جمله دسترسی به سردخانه‌های جدید در جده که تعدادی از جان‌باختگان مجهول الهویه در آن نگهداری می‌شوند و همچنین دسترسی به سردخانه‌های مکه مکرمه فراهم شد.

وی با ابراز “شب گذشته توانستیم پیکر دو زائر ایرانی را در سردخانه‌هایی بیابیم که محل نگهداری اجساد زائران پاکستانی بود” گفت: امروز اجازه یافتیم هزار قفسه سردخانه‌های محل نگهداری اجساد را در مکه بازدید کنیم و در مجموع به دسترسی‌های بهتری دست یافتیم.

اوحدی با اشاره به انتشار خبرهایی مبنی بر دستگیری برخی زائران ایرانی در مکه مکرمه افزود: با توجه به مسئولیت کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده هرگونه آمار یا اطلاعی از دستگیری زائران ایرانی بلافاصله به کنسولگری‌ها گزارش می‌شود، بر این اساس تا این لحظه هیچ خبری از بازداشت زائران ایرانی نداشتیم.

وی با بیان “امروز مجدداً از ۳۰ درصد از زائران باقی‌مانده در مکه مکرمه و ۱۹ درصد باقی‌مانده در مدینه منوره آمارگیری صورت گرفته است” گفت: هیچ مورد بازداشتی نداشتیم.
تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست