• تاریخ: 2016-05-27
  • شناسه خبر: 18034
  • 418 بازدید

امیدواریم سیلوها از گندم داخل ذخیره شود

ارکین نیوز – فرماندار آق قلا در جلسه کمیته غلات شهرستان آق قلا اظهار داشت: با توجه به بارش های مناسب باران ،میزان برداشت غلات چند برابر سالهای گذشته بوده ،امیدواریم سیلوها از گندم داخل ذخیره شود و نیاز به واردات گن ...

ارکین نیوز – فرماندار آق قلا در جلسه کمیته غلات شهرستان آق قلا اظهار داشت: با توجه به بارش های مناسب باران ،میزان برداشت غلات چند برابر سالهای گذشته بوده ،امیدواریم سیلوها از گندم داخل ذخیره شود و نیاز به واردات گندم از خارج کشور نباشد.
به گزارش پاناازگلستان، الیاس هیوه چی در این جلسه اظهار داشت: با همکاری کشاورزان در همه عرصه ها و در اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید فضای وحدت و همدلی بین مسئولین و کشاورزان ایجاد شده است. با تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و شرایط خوب کشاورزی در سال آتی در بحث کشاورزی بتوانیم کشور را به خودکفایی و امنیت غذایی برسانیم.

فرماندار شهرستان آق قلا در ادامه افزود: با توجه به قیمت پایین غلات در خارج از کشور،از طریق خرید تضمینی غلات به ویژه گندم و نظارت های دقیق از ورود دلالان و واسطه گری به این عرصه جلوگیری شود و خرید تضمینی گندم مختص تولیدکنندگان واقعی است.

وی ضمن اشاره به وقوع چند فقره آتش سوزی در سطح مزارع شهرستان خاطر نشان کرد: در خصوص نکات ایمنی برداشت محصول با توجه به سطح گسترده کشت غلات، گرمای شدید و نقص فنی کمباین ها احتمال آتش سوزی وجود دارد و ضرورت دارد آتش نشانی و بخشداران با هماهنگی دهیاران و شوراهای اسلامی روستا ها آمادگی لازم را داشته باشد و خود کشاورزان نیز آموزش های لازم را دیده باشند.

هیوه چی با بیان اینکه کشاورزی باعث رشد مثبت کشور می شود اظهار داشت: صندوق های توسعه کشاورزی برای خریدهای مقاومتی و تضمینی پشتیبانی خوبی دارند و افزود؛ انبارهای تعاون روستایی آمادگی را جهت ذخیره دارا می باشند.

لازم به ذکر است در پایان جلسه،بازدید مشترکی توسط کمیته برداشت غلات شهرستان و مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان از مراکز تحویل جو در سطح شهرستان انجام شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست