• تاریخ: 2016-06-09
  • شناسه خبر: 18408
  • 1,471 بازدید

امشب پخش مستند دسترنج ویژه خانم پقه هنرمند معلول آق قلایی

ارکین نیوز – تصویربرداری مستند دست‌رنج، کاری از شبکه مستند صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران در شهرستان‌های شمالی کشور به ویژه آق قلا به پایان رسیده و امشب ۲۰خرداد ساعت ۱۰ شب از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. قسمت‌هایی ...

ارکین نیوز – تصویربرداری مستند دست‌رنج، کاری از شبکه مستند صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران در شهرستان‌های شمالی کشور به ویژه آق قلا به پایان رسیده و امشب ۲۰خرداد ساعت ۱۰ شب از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد.

قسمت‌هایی از این برنامه نیز در روستای کرد آق‌قلا و جزیره میانکاله صورت گرفته است .
در قسمت‌های از این برنامه شاهد تلاش و کوشش خدیجه پقه از اهالی روستای کرد آق قلا که با یک دست مشغول قالی بافی و گلیم بافی برای به‌دست آوردن روزی حلال تلاش می‌کند، هستیم.
خانم پقه گذشته از قالی بافی در کشاورزی و دامداری نیز همیار شوهرش هست. در این برنامه به سبک زندگی ترکمنی و آداب و رسومات این مردم عزیز کشور نیز پرداخته می‌شود و در جزیره میانکاله شاهد چگونگی پرورش گاومیش‌ها و زندگی یک دامدار در این جزیره آشنا می‌شویم.
1457939202_69057
عوامل این برنامه شامل مجتبی شاهسوند تهیه کننده، مجری طرح امیر عرب احمدی، مدیر تولید و دستیار تهیه حمید عجمی، کارگردان سید محمد میرحیدری، تصویر بردار وحید شاه چراغ، صدا بردار رضا شادلو است.
گفته می شود فرمانداری آق قلا در پشتیبانی و هماهنگی با عوامل این برنامه نقش موثری را ایفا کرده است .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست