• تاریخ: 2019-07-17
  • شناسه خبر: 28741
  • 138 بازدید

امام جمعه اینچه‌برون‌‌: مرزنشینان در مقابل هجوم بیگانگان می‎ایستند

ارکین نیوز-امام جمعه اهل سنت اینچه برون‌گنبدکاووس گفت: مردم مرزنشین در کنار مرزبانان با همه قدرت در برابر هجوم بیگانگان می‌ایستند و مقاومت می‎کنند. آخوند مدد هوشمند امشب در نشست صمیمی فرمانده مرزبانی ناجا با متنفذین، ریش ...

ارکین نیوز-امام جمعه اهل سنت اینچه برون‌گنبدکاووس گفت: مردم مرزنشین در کنار مرزبانان با همه قدرت در برابر هجوم بیگانگان می‌ایستند و مقاومت می‎کنند.

آخوند مدد هوشمند امشب در نشست صمیمی فرمانده مرزبانی ناجا با متنفذین، ریش سفیدان، علما، مرزبانان و مرزنشینان اظهارداشت: ما مردمان شیعه و سنی یک امت واحده هستیم که در نظام ‌جمهوری اسلامی مانند فرزندان انقلاب با وحدت و انسجام زیر سایه فرامین رهبر معظم انقلاب زندگی می‌کنند.

وی افزود: مرزبانان و مرزنشینان دوستانی هستند که به تنهایی نمی‌توانند کاری کنند، بلکه با کمک و همکاری هم و راهنمایی مقام‌ معظم رهبری نقشه شوم ‌بدخواهان را نقش برآب می‎کنند. این فرزندان غیور برابر هجوم بیگانگان می‌ایستند و مقاومت می‌کنند.

حاج نظر شیرمحمدلی، بخشدار اینچه برون اظهارداشت: در سیل اخیر یک‌هزار و۷۵۰ واحد مسکونی و ۹۹۱ دام سبک و سنگین خسارت دید و سه هزار و ۷۰۰ هکتار اراضی کشاورزی به طور کامل از بین رفت.

وی افزود: یکی از مشکلات ‌ما خسارت ‌به ‌دیواره رودخانه اترک در کشور همسایه است. این شکاف باید قبل از بارش‌های پاییزی مرمت شود تا شاهد خسارت و سیل‎های احتمالی آینده نباشیم.

بخشدار اینچه برون عدم رونق بازارچه مرزی را از مشکلات مرزنشینان برشمرد و گفت: احیا و ‌رونق بازارچه مرزی سبب بهبود وضعیت معیشتی مرزنشینان و عدم مهاجرت آنها به شهرها و استان‌های همجوار می‌شود.

گلارک بیگی‌زاده، شهردار مراوه تپه نیز اظهارداشت: سیل رودخانه اترک سهمگین‌تر از سیل دیگر شهرهای استان‌ بود ولی بسیاری از این سختی‌ها و خسارت‌ها به علت قانع بودن مردم مرزنشین دیده نشد.

وی افزود: در زمان سیل نیروهای شهرداری در کنار دیگر مردم با همه امکانات خود به ‌مدت ۱۰ شبانه روز برای بازگشایی جاده‌های مسدود شده روستاها تلاش کردند. ارتباط نزدیک مرزبانان با مرزنشینان سبب شد تا آلام رنج و درد مردم التیام پیدا کند/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست