• تاریخ: 2015-09-11
  • شناسه خبر: 8004
  • 533 بازدید

امام جمعه آق قلا:امربه معروف و نهی از منکر فریضه ای مهم و حیاتی است

ارکین نیوز- حاج آخوند عبدالحی میرزاعلی، ظهر امروز در همایش نقش اصحاب فرهنگ و رسانه در ترویج امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه ما است. وی افزود: امر به‌معروف و نهی از منکر فریضه‌ا ...

ارکین نیوز- حاج آخوند عبدالحی میرزاعلی، ظهر امروز در همایش نقش اصحاب فرهنگ و رسانه در ترویج امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه ما است.

وی افزود: امر به‌معروف و نهی از منکر فریضه‌ای نیست که مختص به یک فصل باشد، بلکه در همه فصول و در همه اوقات باید انجام شود.

امام جمعه اهل سنت آق‌قلا تصریح کرد: امر به‌معروف و نهی از منکر در این زمان که دشمن از هر حربه و فرصتی برای ضربه زدن به اسلام استفاده می‌کند، فریضه‌ای مهم و حیاتی شمرده می‌شود.

میرزاعلی به استفاده دشمنان از فضاهای مجازی اشاره کرد و گفت: امروز دشمنان اسلام از هر حیله و نیرنگی استفاده می‌کنند تا به اسلام خدشه وارد کنند، ۲ هزار ماهواره، شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، واتس آپ و وایبر جوانان، نوجوانان و کودکان ما را نشانه رفته‌ و آن‌ها را از ما می‌گیرند، دشمن می‌خواهد با این شبکه‌ها ضربه مهلکی به بنیان خانواده‌ها وارد کند.

به گفته وی، خداوند می‌فرماید گروهی از شما باید برای امر به‌معروف و نهی از منکر برخیزند، اما این گروه را مشخص نکرده است، پس به‌جا آوردن این فریضه الهی وظیفه همه ما است، امروز ما با چند شبکه ماهواره‌ای نمی‌توانیم در برابر دشمن بایستیم.

میرزاعلی تاکید کرد: امروز همه ما و به‌ویژه اصحاب رسانه در برابر امر به معروف و نهی از منکر وظیفه داریم، این فریضه امروز برای حیات جامعه اسلامی ما ضروری است.

وی گفت: ماموریت ما در زندگی کنونی با انگیزه زیستن است و اگر می‌خواهیم با انگیزه باشیم باید با امر به معروف و نهی از منکر باشد.

میرزاعلی اظهار کرد: امروز وظیفه اصحاب رسانه، روحانیون و اصحاب فرهنگ که در بطن جامعه قرار داریم این است که امر به‌معروف و نهی از منکر را ترویج کنیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست