• تاریخ: 2015-08-12
  • شناسه خبر: 7038
  • 486 بازدید

حجاج گلستانی از سوم شهریور به سرزمین وحی اعزام می شوند

ارکین نیوز-مدیر حج و زیارت گلستان از اعزام زائران حج تمتع این استان به سرزمین وحی از سوم شهریور ماه آینده خبر داد و گفت: امسال یک هزار و ۸۰۰ زائر از گلستان به سرزمین نزول قرآن اعزام خواهند شد. رضا درگاهی عصر چهارشنبه در ...

ارکین نیوز-مدیر حج و زیارت گلستان از اعزام زائران حج تمتع این استان به سرزمین وحی از سوم شهریور ماه آینده خبر داد و گفت: امسال یک هزار و ۸۰۰ زائر از گلستان به سرزمین نزول قرآن اعزام خواهند شد.

رضا درگاهی عصر چهارشنبه در دیدار روحانیون و مدیران کاروان های حج تمتع این استان با استاندار گلستان، اظهار داشت: این تعداد زائر گلستانی بهمراه ۶۳ نفر از عوامل اجرایی درقالب ۱۳ کاروان و طی چهار روز به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.
وی بابیان اینکه امسال مقصد تمام زائران ایرانی شهر مدینه خواهد بود، گفت: تمامی پروازها توسط ناوگان هواپیمایی عربستان سعودی و از طریق فرودگاه بین المللی گرگان انجام خواهد شد.
درگاهی اضافه کرد: هماهنگی های لازم برای اسکان، حمل و نقل و تغذیه زائران گلستانی در سرزمین وحی صورت گرفته و هیچ مشکلی دراین خصوص وجود نخواهد داشت ضمن اینکه زمان بازگشت حجاج ایرانی نیز از ۶ مهرماه امسال خواهد بود.
وی هم چنین درخصوص اعزام کاروان های حج عمره درسال گذشته گفت: با وجود مشکلاتی که درخصوص حج عمره و کاهش ۲۰ درصدی سهمیه اعزام در کشور ایجاد شد، اما گلستان در اعزام ها با کمترین مشکل مواجه بود.
مدیر حج و زیارت گلستان هم چنین به اعزام پنج هزار و ۷۰۰ زائر گلستانی طی نیمه نخست سال گذشته به زیارت عتبات عالیات اشاره کرد و گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان نیمه نخست امسال ۶ هزار و ۸۷۸ زائر گلستانی به عتبات عالیات اعزام خواهند شد که ۲۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.
درگاهی، ارتقای کیفیت اعزام زائران به عتبات عالیات را از نکات برجسته این استان دانست و افزود: با سرمایه گذاری بخش خصوصی دو دستگاه اتوبوس وارد حوزه حمل و نقل زائران به عتبات عالیات شده است که از این حیث گلستان بعد از استان خوزستان دومین استان در ارائه خدمات با کیفیت درحوزه حمل و نقل به زائران عتبات عالیات است.
استان گلستان افزون بر یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست