• تاریخ: 2018-02-27
  • شناسه خبر: 25577
  • 301 بازدید

استقرار کامل سامانه ناپایدار از فردا در گلستان

ارکین نیوز-معاون پیش بینی و توسعه هواشناسی گلستان با اشاره به نفوذ هوای سرد به استان از بامداد امروز، گفت: سامانه ناپایدار فردا به طور کامل در استان استقرار می یابد. محمدرضا رحمان‌ نیا اظهار کرد: روز گذشته به واسطه حاکمی ...

ارکین نیوز-معاون پیش بینی و توسعه هواشناسی گلستان با اشاره به نفوذ هوای سرد به استان از بامداد امروز، گفت: سامانه ناپایدار فردا به طور کامل در استان استقرار می یابد.

محمدرضا رحمان‌ نیا اظهار کرد: روز گذشته به واسطه حاکمیت جریانات جنوبی شاهد افزایش دما در بخش های مختلف استان بودیم، به طوری که در گرم ترین ساعت در گنبد کاووس و اینچه برون دما به ۲۳ درجه رسید. گرگان مرکز استان نیز دمای ۲۲ درجه را تجربه کرد.

وی افزود: از اواخر شب گذشته با توجه به تغییر جهت جریانات و ریزش هوای سرد از عرض های بالاتر به استان ما در سطح زمین مجددا شاهد کاهش دما، وزش باد، افزایش ابر و از بامداد امروز بارش‌های خفیف و پراکنده همراه با پدیده مه صبحگاهی در مناطق کوهپایه ای و کوهستانی و شهر گنبد کاووس بودیم.

رحمان نیا بیان کرد: الگوهای پیش‌یابی نشان می‌دهند این شرایط امروز با شدت و ضعف ادامه پیدا می‌کنند و بارش‌های را به صورت خفیف و پراکنده به ویژه در بخش های کوهپایه ای و کوهستانی استان همراه با پدیده مه خواهیم داشت.

معاون پیش بینی و توسعه هواشناسی گلستان تصریح کرد: فردا با توجه به استقرار کامل سامانه ناپایدار در استان علاوه بر مناطق کوهپایه ای و کوهستانی، بارش باران را در مناطق دیگر استان انتظار داریم. در ارتفاعات نیز بارش برف را خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه این وضعیت به تناوب تا بامداد پنجشنبه در استان ادامه پیدا می کند، افزود: روز پنجشنبه با توجه به تضعیف این سامانه، احتمال بارش های پراکنده را تنها در مناطق کوهستانی و کوهپایه ای استان خواهیم داشت.

رحمان نیا خاطرنشان کرد: در روز جمعه نیز بارش های پراکنده و مه را برای مناطق کوهپایه ای و کوهستانی خواهیم داشت. در روز شنبه نیز بارش سراسری باران در مناطق کوهپایه ای و دشت و جلگه و بارش برف را در ارتفاعات پیش بینی می کنیم/ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست