• تاریخ: 2015-09-30
  • شناسه خبر: 8730
  • 1,063 بازدید

استقبال مردمی از حجاج گنبدی فردا در گلزار شهدا

ارکین نیوز-معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس از برگزاری مراسم استقبال مردم و مسئولان در گلزار شهدای گمنام این شهر از نخستین کاروان گنبدی بازگشته از مکه در فردا خبر داد. محمد حمیدی عصر امروز در جلسه ستاد هماهنگی اس ...

ارکین نیوز-معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس از برگزاری مراسم استقبال مردم و مسئولان در گلزار شهدای گمنام این شهر از نخستین کاروان گنبدی بازگشته از مکه در فردا خبر داد.

محمد حمیدی عصر امروز در جلسه ستاد هماهنگی استقبال از کاروان‌های حجاج شهرستان گنبدکاووس با اشاره به وارد شدن بیشترین خسارت‌های جانی به کاروان‌های این شهرستان اظهار کرد: مردم گنبدکاووس بیش از همه این روزها سرشار از غم و اندوه بوده‌اند و در حزن و ماتم به سر می‌برند.

وی با تاکید بر اینکه این حزن و اندوه اختصاصی به اهل تسنن ندارد، افزود: با وجود اینکه تمامی جان‌باختگان کاروان‌های گنبدکاووس در این حادثه از برادران غیور و مومن اهل تسنن بوده‌اند اما بسیاری از مردم شیعه در تدارک برنامه‌های خودجوش برای بزرگ‌داشت برادران سنی خود در شهرستان گنبدکاووس هستند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با اعلام خبر ورود نخستین کاروان حجاج این شهرستان در ساعت ۱۰ صبح فردا به فرودگاه بین‌المللی گرگان خاطرنشان کرد: این کاروان حادثه‌دیده‌ترین کاروان حادثه دلخراش مناست و مدیران و حجاج آن به طور حتم شرایط روحی و جسمانی خاصی را دارا هستند که اقدامات مطلوب و ویژه‌ای را از سوی مسئولان و مردم می‌طلبد.

حمیدی با اشاره به دستور استاندار گلستان برای حضور تمام مدیران استان در مراسم استقبال رسمی در فرودگاه بین‌المللی گرگان اضافه کرد: بهتر است تدابیر ما به طور ویژه در ارتباط با مراسم استقبال مردمی متمرکز در درون شهرستان گنبدکاووس باشد تا ضمن ساماندهی مراسمات از اتلاف وقت مردم و حجاج موجب برگزاری مراسمات باشکوهی در استقبال از این عزیزان باشیم.

وی با ضروری دانستن تلاش برای حضور کمتر مردم در فرودگاه به دلیل ازدحام جمعیت، مشکلات ترافیکی و خطرات جاده‌ای و به ویژه احتمال تاخیر پروازها افزود: بهتر است مردم را به سمت محل استقبال شهرستانی که همراه با برنامه‌های ویژه‌ای برگزار می‌شود هدایت کنیم.

* برگزاری مراسم استقبال از نخستین کاروان حجاج گنبدکاووس در ظهر روز چهارشنبه در محل گلزار شهدای گمنام

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس از اتخاذ تصمیماتی در ستاد هماهنگی استقبال از حجاج برای این امر خبر داد و گفت: مقرر شد پس از ورود حجاج به فرودگاه و دید و بازدید نیم ساعته با خانواده و جابه‌جایی وسایل خود توسط اتوبوس‌هایی که توسط شهرداری گنبدکاووس در فرودگاه حاضر خواهند شد به صورت یکپارچه به گنبدکاووس منتقل شوند تا مورد استقبال مردم و مسئولان این شهرستان قرار بگیرند.

حمیدی از برگزاری مراسم استقبال از نخستین کاروان حجاج گنبدکاووس در ظهر روز چهارشنبه در محل گلزار شهدای گمنام خبر داد و اذعان داشت: در این مراسم علاوه بر قرائت قرآن توسط قاری ممتاز کشوری، ائمه جمعه شیعه و سنی شهرستان گنبدکاووس چند دقیقه‌ای را ضمن دلجویی از حجاج و خانواده‌های این عزیزان به سخنرانی پیرامون حادثه منا خواهند پرداخت.

وی با ضروری دانستن اطلاع‌رسانی این مراسم توسط رسانه‌های جمعی و در فضای مجازی اضافه کرد: مسئولان نیروی انتظامی به ویژه راهور نیز نسبت به تدابیر ترافیکی این منطقه تصمیمات لازم را اتخاذ کنند تا در هنگام برگزاری مراسم مشکلی در این زمینه رخ ندهد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس همچنین از شهرداری و نهادهای فرهنگی درخواست کرد: برای تهیه بسته‌های فرهنگی و دسته گل برای اهدا و برگزاری مراسم استقبال رسمی از حجاج عزیز اقدامات لازم را پیش‌بینی و اجرایی کنند.

جانشین مدیرکل حج و زیارت گلستان امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان از ورود دومین کاروان حجاج بیت‎الله‌ الحرام به فرودگاه بین‎المللی گرگان خبر داد.

سیدحسین میرآئیز اظهار کرد: سه کاروان از شهرستان‎های علی‎آبادکتول، گنبدکاووس و بندرترکمن به تعداد ۲۶۲ زائر امروز وارد فرودگاه بین‎المللی گرگان شدند.

وی تصریح کرد: بامداد امروز نیز نخستین پرواز حجاج استان گلستان به فرودگاه گرگان انجام شد که حامل دو کاروان از شهرستان‎های گرگان و بندرترکمن به تعداد ۲۷۵ زائر و خادم بود.

جانشین مدیرکل حج و زیارت گلستان با اشاره به اینکه پرواز حجاج تا روز جمعه جاری به فرودگاه بین‎المللی گرگان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: فردا چهارشنبه دو کاروان حادثه‎دیده حدود ساعت ۹ صبح به فرودگاه بین‎المللی گرگان خواهد نشست تعداد زائران این پرواز ۲۸۷ نفر است.

میرآئیز با اشاره به اینکه یک‎هزار و ۸۰۰ نفر امسال به حج تمتع اعزام شدند، گفت: روز پنج‎شنبه دو کاروان حدود ساعت ۱۷ در قالب ۲۳۷ زائر وارد فرودگاه گرگان می‎شوند و حدود ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه همان روز دو کاروان دیگر به تعداد ۲۳۹ نفر به فرودگاه گرگان خواهد نشست.

وی بیان داشت: روز جمعه نیز دو کاروان در ساعت چهار و ۳۰ دقیقه به تعداد ۲۷۵ نفر زائر وارد گرگان می‎شوند و دو کاروان دیگر ظهر همان روز در قالب ۲۴۴ زائر وارد فرودگاه بین‎المللی گرگان می‎شوند.

جانشین مدیرکل حج و زیارت گلستان آمار قربانیان فاجعه منا را تا این لحظه ۲۰ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد مفقودین این حادثه ۳۰ نفر است.

گفتنی است تمامی ۲۰ زائر جان‎باخته استان گلستان در حادثه منا از خواهران و برادران اهل‎سنت هستند، سرکار خانم مرجان نازقلیچی فرماندار بندرترکمن تا این لحظه شناسایی نشده است و در سایت سازمان به صورت رسمی به عنوان زائر مفقودی اعلام شده است.

اسامی زائران فوتی استان گلستان در حادثه منا:

تازه‎گل آزمون، عبدالمجید آق‎آتابای، محمدولی بهلکه، رحمت‎الله بهمرام، گوزل تورانی، حبیب‎الله عزیزی، شهناز علاقی، درسن تقان‌قزل، یکن دردی‌کلته، نورمحمد مختوم‎نژاد، یگن‌بی‎بی‌مقدم اینچه‌برون، حمیده ایازی، عبدالله ایگدری، عبدالله براهویی‎ژند، خدیجه خرمالی و یک نفر از جان‎باختگان نیز مجهول‎الهویه است/فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست