• تاریخ: 2016-03-24
  • شناسه خبر: 16121
  • 632 بازدید

استقبال خوب گردشگران از شهرستان گمیشان / موزه مردم شناسی گمیشان آماده میزبانی از گردشگران

ارکین نیوز-رئیس میراث فرهنگی و گردشگری گمیشان گفت : در تعطیلات نوروز امسال شاهد استقبال خوب گردشگران و مسافران از سایر اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان گمیشان نیز هستیم. زلیخا قرنجیک رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گ ...

ارکین نیوز-رئیس میراث فرهنگی و گردشگری گمیشان گفت : در تعطیلات نوروز امسال شاهد استقبال خوب گردشگران و مسافران از سایر اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان گمیشان نیز هستیم.

زلیخا قرنجیک رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گمیشان ساعات بازدید از موزه مردم شناسی را ۹ صبح تا ۱۹ عصر اعلام کرد.

وی همچنین میزان بازدید گردشگران از این موزه را در تعطیلات نوروز امسال مطلوب ارزیابی کرد.

قرنجیک از برپایی بازارچه صنایع دستی ترکمن در حاشیه این موزه خبر داد و اظهار داشت: علاقه مندان می توانند با مراجعه به این بازارچه روسری و چارقدهای ترکمنی ، قالیچه ، نمد و سایر صنایع دستی این منطقه را به عنوان سوغات خریداری کنند.

وی نرخ بلیت و ورود یه موزه را در سال جاری بیست هزار ریال عنوان کرد و افزود: در تعطیلات نوروز امسال شاهد استقبال خوب گردشگران و مسافران از سایر اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان گمیشان نیز هستیم.

شهرستان گمیشان با افزون بر ۴۵کیلومتر فاصله با گرگان و حدود ۶۷هزار نفر جمعیت در در کناره شرقی دریای خزر واقع است.

گمیشان در سال ۸۸ از شهرستان ترکمن جدا شد، مرکز این شهرستان گمیش تپه است و نام محلی آن کمیش دپه از واژه ترکمنی کُمیش دَفه گرفته شده و به معنی «تپه نقره ای» است.

این شهرستان در قسمت شمال غرب استان گلستان واقع شده و از شمال به کشور ترکمنستان، از جنوب به شهرستان ترکمن، از شرق به شهرستان آق قلا و از غرب به کناره شرقی دریای خزر محدود می شود.

براساس تقسیمات اداری و کشوری این شهرستان از دو بخش مرکزی و گل دشت و دو شهر گمیشان و سیمین شهربه همراه ۴ دهستان و ۳۰ روستا تشکیل شده است.
از نظر ناهمواری ها این شهرستان به صورت جلگه ای می باشد، این ناحیه ارتفاع کمتر از ۱۰۰ متری را شامل می شود و از نظر اقلیمی در تابستان آب و هوای گرم و مرطوب و در فصل سرد دارای آب و هوای سرد و ملایم می باشد.

از جمله مناطق گردشگری و باستانی این شهرستان می توان تالاب بین المللی گمیشان، گل افشان نفت لیجه، بافت قدیم شهر گمیشان، موزه مردم شناسی، دیوار تاریخی گرگان، قیزلر قلعه و تپه قارن یارق را نام برد، علاوه بر آن نوار ساحلی زیبای خزر و دشت وسیع آن در توسعه بحث گردشگری و صنعت توریسم مؤثر می باشد.

همچنین آداب و رسوم و حتی نوع خاص لباس پوشیدن مردم بومی منطقه و مهمتر از همه امنیت و مهمان نوازی از جمله جاذبه های این شهر مرزی استان گلستان است.

استان مرزی گلستان واقع در شمال ایران افزون بر یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و به عنوان نگارستان اقوام ایران زمین شناخته می شود.
گلستان ما

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست