• تاریخ: 2018-07-21
  • شناسه خبر: 26715
  • 344 بازدید

استاندار: گلستان رتبه هفتم کشور در کاهش نرخ بیکاری بهار را کسب کرد

ارکین نیوز- استاندار گلستان گفت: نرخ بیکاری در کشور ۱۲.۱ درصد بوده است که از این منظر استان گلستان با نرخ ۸.۸ درصد جایگاه هفتم را در کشور به خود اختصاص داده است. سید مناف هاشمی با تأکید بر اهمیت ویژه به مسأله اشتغال، اظه ...

ارکین نیوز- استاندار گلستان گفت: نرخ بیکاری در کشور ۱۲.۱ درصد بوده است که از این منظر استان گلستان با نرخ ۸.۸ درصد جایگاه هفتم را در کشور به خود اختصاص داده است.

سید مناف هاشمی با تأکید بر اهمیت ویژه به مسأله اشتغال، اظهار کرد: نرخ بیکاری در کشور ۱۲.۱ درصد بوده است که از این منظر استان گلستان با نرخ ۸.۸ درصد جایگاه هفتم را در کشور به خود اختصاص داده است.

وی افزود: گلستان در ماه های اخیر برنامه های قابل توجهی را در حوزه سرمایه گذاری، رونق تولید، توجه و ایجاد اشتغال روستایی و فراگیر صورت داده است که مجموعه این اقدامات توانسته است منجر به کاهش ۴.۸ درصدی نرخ بیکاری استان از بهار ۹۶ تا بهار ۹۷ شود.

استاندار گلستان با تبریک کاهش نرخ بیکاری به مردم استان و بهبود وضعیت اشتغال در گلستان، یادآور شد: توجه به مقوله گردشگری و اقتصاد گردشگری که یکی از موضوعات اصلی توسعه استان است در بهار سال جاری توانست موجب افزایش گرایش گردشگران به گلستان شود و ضمن رونق اقتصادی استان زمینه کاهش بیکاری را هم فراهم آورد.

وی خاطر نشان کرد: بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری استان گلستان نشان می‌دهد که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال قبل (بهار ۱۳۹۶)، ۴.۸ درصد و نسبت به فصل گذشته (زمستان ۱۳۹۶)، ۲.۲ درصد کاهش داشته است.

هاشمی گفت: با بررسی ها، تجزیه و تحلیل یافته های طرح نیروی کار در استان گلستان و کشور، نرخ مشارکت اقتصادی جمعیت ۱۰ ساله و بیش‌تر در استان گلستان ۴۰.۷ درصد را نشان می دهد در حالی که در کشور این شاخص ۴۱.۱ درصد است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست