• تاریخ: 2016-07-24
  • شناسه خبر: 19521
  • 517 بازدید

اخطار زیست محیطی به یک واحد آلاینده در آق قلا

ارکین نیوز-کارشناسان پایش حفاظت محیط زیست مرکز گلستان، در دومین بار برای یک واحد آلاینده در شهرستان آق قلا اخطار قانونی صادر کردند. کارشناسان پایش اداره حفاظت محیط زیست گرگان پس از چند مرحله بازدید از یک واحد صنعتی آلاین ...

ارکین نیوز-کارشناسان پایش حفاظت محیط زیست مرکز گلستان، در دومین بار برای یک واحد آلاینده در شهرستان آق قلا اخطار قانونی صادر کردند.

کارشناسان پایش اداره حفاظت محیط زیست گرگان پس از چند مرحله بازدید از یک واحد صنعتی آلاینده در شهرستان آق قلا و پس از محرز شدن عملکرد مسوولان آن مبنی بر فعالیت مغایر با ضوباط و استانداردهای زیست محیطی، برای این واحد اخطار قانونی رفع آلودگی صادر کردند.

براساس این گزارش خروجی بالای ذرات منتشره از پودر رختشویی در محیط اطراف این کارخانه، آلودگی و تهدید بهداشت عمومی را به همراه داشته است.
82161506-70887390
محیط زیست اعلام کرد که این واحد آلاینده باید در مهلت مقرر نسبت به رفع آلودگی اقدام کند و در غیر این صورت با شکایت در مراجع قضایی به پرونده تخلف این واحد رسیدگی می شود.

شهرستان آق قلا در شمال استان گلستان و در فاصله ۱۵کیلومتری گرگان واقع است.
ایرنا

  • محمد - 2016-07-25 در 9:16 ب.ظ

    با سلام و خسته نباشید. آقای فرماندار در اوایل سخنان خود در سومین جلسه اداری شهرستان اشاره ای به محیط زیست و اهمیت آن داشتند و بنده به عنوان یکی از طرفداران محیط زیست و حیات وحش معتقدم که برای داشتن محیط زیست سالم و شهری با حداقل آلایندگی می بایست اداره محیط زیست شهرستان فعالیتهای گسترده ای داشته باشد ولی با توجه به اینکه این شهرستان فاقد این اداره بوده و هنوز زیر نظر اداره گرگان فعالیت میکند خبرهایی از آلودگیهایی در سطح شهرگزارش می شود .پس خواهشمند است در سایت خود اشاره ایی به الزام احداث اداره محیط زیست شهرستان که دستورش از سازمان محیط زیست به اداره کل استان آمده ولی به دلیل عدم تخصیص مکانی که یکی از شروط اداره کل برای ساخت این اداره است هنوز اجرایی نشده است ، داشته باشید تا شهرستانی با حداقل آلایندگی داشته باشیم. مطمئن باشید که تا شهرستان دارای اداره مستقل محیط زیست نشود این مشکلات ادامه خواهد داشت. با تشکر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست