• تاریخ: 2018-06-03
  • شناسه خبر: 26326
  • 222 بازدید

احداث پروژه راه‌آهن گرگان ـ مشهد به زودی آغاز می‌شود

ارکین نیوز-مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: احداث پروژه راه آهن گرگان ـ مشهد به زودی در استان گلستان آغاز می‌شود. حسین محبوبی ظهر امروز در دومین جلسه شورای هماهنگی امور راه وشهرسازی گلستان اظهار داشت: با تغییر رویک ...

ارکین نیوز-مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: احداث پروژه راه آهن گرگان ـ مشهد به زودی در استان گلستان آغاز می‌شود.

حسین محبوبی ظهر امروز در دومین جلسه شورای هماهنگی امور راه وشهرسازی گلستان اظهار داشت: با تغییر رویکردی که در وزارت راه و شهرسازی شکل گرفته و همچنین تغییراتی که در ساختار نیروی انسانی و چارت سازمانی انجام شده، موضوع حمل و نقل و بازآفرینی شهری مورد تأکید وزارتخانه است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان افزود: با پیگیری انجام شده، پروژه‌های متعددی در حوزه ریلی توسط اداره کل راه‌آهن استان محقق شده که برنامه‌های خوبی را در این بخش دنبال می‌کنیم مانند برقی کردن خط راه‌آهن اینچه‌برون–گرمسار و آغاز احداث پروژه راه آهن گرگان –مشهد از جمله طرح‎هایی است که به زودی در استان آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: با احداث پروژه راه‌آهن گرگان- مشهد ضمن اینکه آرزوی دیرینه مردم استان محقق می‌شود، سفر بین استانی را تسهیل و سبب کاهش حجم ترافیک جاده‌ای و به تبع آن حوادث احتمالی را به حداقل می‌رساند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان همچنین گفت: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های راه‌سازی در استان که در سال جاری عملیاتی خواهد شد، تعریض محور گالیکش به سه راهی کلاله و آغاز تعریض سه دور برگردان در سطح استان و آغاز فاز دوم کمربندی گرگان است.

رئیس شورای حمل و نقل استان گلستان درباره حوزه هوایی استان هم افزود: ما در یک‌سال گذشته شاهد ارتقاء کیفیت پروازی و افزایش تجهیزات ایمنی پرواز در فرودگاه گرگان بوده‌ایم و با توجه به حضور و مشارکت بخش خصوص، حمل و نقل هوایی استان شکل جدید به خود گرفته است.

وی تاکید کرد: باتوجه به سیل‌خیز بودن استان گلستان پیگیر آن هستیم که رادار هواشناسی در شمال استان برای بهبود وضعیت پیش‌بینی‌های هواشناسی راه‌اندازی شود/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست