• تاریخ: 2015-01-30
  • شناسه خبر: 1167
  • 2,058 بازدید

احداث میدان در چهار راه مرگ آق قلا آغاز شد

ارکین نیوز – بالاخره پس از کش و قوس های فراوان احداث میدان در چهار راه مرگ آق قلا واقع در تقاطع کمربندی جاده آق قلا به بندر ترکمن آغاز شد. براساس شنیده ها ؛ این طرح که حاصل پیگیرهای مهندس امامی نماینده مجلس چندین م ...

b_0_0_16777215_10_images_1422623455_
ارکین نیوز – بالاخره پس از کش و قوس های فراوان احداث میدان در چهار راه مرگ آق قلا واقع در تقاطع کمربندی جاده آق قلا به بندر ترکمن آغاز شد.
براساس شنیده ها ؛ این طرح که حاصل پیگیرهای مهندس امامی نماینده مجلس چندین ماه بود که با اینکه اعتبار اولیه آن آماده بود به دلیل اختلاف نظر مسئولین شهرستانی و استانی با معاونت عمران استانداری مسکوت مانده بود.
معاونت عمران استانداری جهت احداث پل روگذر و زیرگذر برای این تقاطع نظر مثبت داشت ولی مسئولین شهرستانی به ویژه راه و ترابری به دلیل کمبود اعتبار ، بر احداث میدان تاکید داشتند.
البته گفته می شود خانواده ایزدی نیز جهت فروش زمین مورد نیاز این میدان با اعضای شورای شهر و شهرداری توافق کردند که امیدواریم حق شهرداری و شهروندان به خوبی در این توافق لحاظ شده باشد.
شنیده حاکی از این است که با توجه همکاری بسیار خوب خانواده ایزدی جهت فروش این زمین ، شهرداری آق قلا با تبدیل وضعیت کاربری زمین های حاشیه این میدان به کاربری تجاری موافقت کرده اند.
براساس اخبار غیر رسمی تاکنون بیش از ۱۲۰ نفر در این تقاطع بهدلیل تصادف جان خود را از دست داده اند که بیانگر اهمیت اچرایی این طرح است.
سایت شهرداری آق قلا هم گزارش داد که بعد از ظهر دیروز فاز اول احداث میدان در چهار راه کمربندی تقاطع جاده آق قلا به بندرترکمن با حضور فرماندار ، شهردار آق قلا و رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان آق قلا آغاز شد.

شهردار آق قلا در حاشیه بازدید از محل اجرای طرح گفت: با همکاری و تلاش شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر آق قلا و تعامل خوب فرماندار و رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان امروز عملیات اجرایی احداث میدان در این تقاطع آغاز شده است و در همین جا از تلاش های بی دریغ مهندس امامی نماینده محترم مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی و مساعدت خانواده ایزدی که همکاری بسیار خوبی در بحث تملک زمین این میدان داشتند ، تشکر و قدردانی می کنم.

عبدالرشید قرنجیک اضافه کرد: اعضای محترم شورای شهر در جهت تملک زمین مورد نیاز پروژه تلاش های زیادی انجام دادند و با برگزاری چندین جلسه با خانواده محترم ایزدی ، توافقات خوبی بدست آمد ولی آنچه که امروز مهم و ارزشمند است این است که تقاطع خطرناکی که چندین سال تلفات جانی و مالی زیادی را باعث شده بود اصلاح هندسی شده و به میدان بزرگ و امن از نظر ترافیکی تبدیل خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: جهت احداث این میدان ۲ و نیم هکتار زمین تملک شده است.

گفتنی است قرار است فاز اول این طرح طی ۱۸ ماه با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان توسط اداره کل راه و ترابری استان اجرا شود.

لازم به ذکر است این میدان بیضوی شکل خواهد بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست