• تاریخ: ۱۳۹۷-۱۲-۲۶
  • شناسه خبر: 28364
  • 152 بازدید

احداث مجموعه سوارکاری در صوفیان کلاله آغاز شد

ارکین نیوز-درحالیکه مربیان و پرورش دهندگان اسب در روستاهای کلاله در شرق استان گلستان به منظور ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران نوروزی، آماده می شوند، رئیس میراث فرهنگی و گردشگری کلاله از آغاز احداث مجموعه سوارکاری ...

n83246827-72908776

ارکین نیوز-درحالیکه مربیان و پرورش دهندگان اسب در روستاهای کلاله در شرق استان گلستان به منظور ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران نوروزی، آماده می شوند، رئیس میراث فرهنگی و گردشگری کلاله از آغاز احداث مجموعه سوارکاری روستای صوفیان این شهرستان خبرداد.

محمدعلی سرگزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: در راستای تحقق یکی از آرزوهای دیرینه مربیان، چابکسواران، پرورش دهندگان اسب اصیل ترکمن در شهرستان های شرق گلستان و با پیگیری های صورت گرفته از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان، عملیات اجرایی احداث مجموعه سوارکاری در روستای صوفیان کلید خورد.
وی پیرامون مشخصات اجرای این پروژه گفت: عملیات اجرایی مجموعه سوارکاری صوفیان با پنج میلیارد ریال اعتبار تخصیصی که در سفر سالجاری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشوربه منطقه، قول تخصیص اعتبار پرژه مذکور را داده بود، شامل حصارکشی، ساخنمان اداری، رینگ اسب، محل نگهداری اسب، تامین آب و برق و زیر ساخت های ارتباطی، سکوی تماشاگران در زمینی به مساحت ۳۵ هزار مترمربع در دست اقدام است.
به گزارش ایرنا از ۱۳سال پیش با تلاش و پیگیری های فرماندار وقت و مدیریت جهادکشاورزی کلاله، در اردیبهشت هرسال با برگزاری جشنواره اسب اصیل ترکمن شامل مسابقات زیبایی اسب ترکمن ، روستای صوفیان به میعادگاهی زیبا یرای هزاران نفر از علاقمندان اسب و اسب سواری ، مربیان ، چابک سواران و پرورش دهندگان اسب تبدیل می شود.
با آغاز عملیات اجرایی احداث مجموعه سوارکاری شهرستان کلاله، مردم منطقه امیدوارند این شهرستان جایگاه واقعی خودرا در عرصه های اقتصادی ، اجتماعی صنعت پرورش اسب پیدا نماید.
شهرستان کلاله با بیش از ۱۳۰هزارنفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست

کد امنیتی *