• تاریخ: 2016-07-04
  • شناسه خبر: 19133
  • 409 بازدید

احداث بیمارستان ۶۴ تختوابی شهر مرزی مراوه تپه تصویب شد

ارکین نیوز-فرماندار مراوه تپه از تصویب احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی در این شهرستان مرزی و محروم خبر داد. اسمعیل تاجی با بیان این مطلب افزود: با توجه به فاصله ۹۰ کیلومتری بیمارستان کلاله از شهرستان مرزی مراوه تپه و تقاضای ...

ارکین نیوز-فرماندار مراوه تپه از تصویب احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی در این شهرستان مرزی و محروم خبر داد.

اسمعیل تاجی با بیان این مطلب افزود: با توجه به فاصله ۹۰ کیلومتری بیمارستان کلاله از شهرستان مرزی مراوه تپه و تقاضای امام جمعه و اهالی و مسئولان در جهت احداث این بیمارستان، بنیاد مستضعفان هزینه ساخت این بیمارستان را تقبل کرد و هزینه تجهیز و تکمیل واحدهای مختلف آن نیز برعهده دانتشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.

وی با اشاره به ضرورت و احساس نیاز در جهت احداث یک بیمارستان در این ناحیه، گفت: براساس اعلام نظر بخض امور درومان برای عملیات اجرایی این پروژه ۴۸ ماه زمان تعیین شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور در سفر آذرماه پارسال خود به شهرستان محروم و مرزی مراوه تپه و در مراسم اعطای ۲۵۰۰ فقره اسناد مالکیت اراضی املاک علوی به مردم محروم این شهرستان، در خصوص درخواست مسوولان و مردم برای ساخت بیمارستان، قول مساعد برای پیگیری احداث آن را از طریق وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به مردم داده بود.

شهرستان مراوه تپه درمنتهی الیه شرق استان گلستان با ۶۰ هزار نفر جمعیت ساکن و ۴۰ هزار نفر جمعیت شناور از جمله عشایر کرد استان های خراسان شمالی و رضوی که بیش از نیمی از سال را در این منطقه ساکن هستند، فاقد بیمارستان بوده و مردم این شهرستان برای دریافت خدمات درمانی به شهرستان های کلاله و گنبدکاووس مراجعه می کنند.
راه اترک

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست