• تاریخ: 2016-07-11
  • شناسه خبر: 19259
  • 411 بازدید

احتمال وقوع سیل ناگهانی در گلستان/شهروندان و مسافران مراقب باشند

ارکین نیوز- اداره کل هواشناسی گلستان ظهر دوشنبه با یادآوری پیش بینی ناپایداری های هوا در استان، نسبت به وقوع بارش های رگباری، آبگرفتگی معابر عمومی و سیل ناگهانی در روزهای میانی هفته جاری در برخی مناطق گلستان هشدار داد. د ...

ارکین نیوز- اداره کل هواشناسی گلستان ظهر دوشنبه با یادآوری پیش بینی ناپایداری های هوا در استان، نسبت به وقوع بارش های رگباری، آبگرفتگی معابر عمومی و سیل ناگهانی در روزهای میانی هفته جاری در برخی مناطق گلستان هشدار داد.

در نمابر ارسالی این اداره کل به ایرنا آمده است: با توجه به پیش بینی های قبلی، از دوشنبه شب با هجوم امواج سامانه بارشی به استان بر شدت ناپایداری ها افزوده خواهد شد که از جمله پیامدهای آن وزش باد شدید و مواج شدن دریای خزر است.
با گسترش ابرها نیز به تدریج بارش و آذرخش (رعد و برق) آغاز و در روز سه شنبه بر شدت بارندگی افزوده می شود.
هواشناسی گلستان اعلام کرد که این بارش ها به تناوب تا آخر وقت چهارشنبه تداوم خواهد داشت و با توجه به پیش بینی بارش های رگباری در برخی نواحی مستعد استان؛ آبگرفتگی معابر، اختلال در آمد و شدها و همچنین وقوع سیل ناگهانی دور از انتظار نیست.
دمای هوا نیز دراین مدت بین ۶ تا ۸ درجه سلسیوس کاهش می یابد، این سامانه بارشی از صبح پنجشنبه از استان خارج و شرایط جوی گلستان پایدار می شود.
هوای مناطق مختلف استان گلستان هم اینک نیمه ابری تا تمام ابری است.
وضعیت جوی گرگان هم اکنون ابری، دما ۳۱ درجه سانتیگراد و سرعت وزش باد سه متر بر ثانیه از سمت غرب است، بیشینه دمای این شهر در ۲۴ ساعت گذشته ۳۳ و کمینه آن ۲۶ درجه سانتیگراد بوده است.
هوای ۲۴ ساعت آینده گرگان نیز نیمه ابری، گاهی با افزایش ابر، همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود.
بیشینه دمای هوای مرکز گلستان در ۲۴ ساعت آینده ۳۱ و کمینه آن ۲۴ درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.
گلستان این روزها میزبان مسافرانی از مناطق مختلف کشور است، این استان در بین دو قطب گردشگری شمال و زیارتی مشهد مقدس واقع بوده و در ایام تعطیلات و فصل تابستان گردشگران و زایران بی شماری از مسیرهای آن با خودروی شخصی و عمومی گذر می کنند.
استان مرزی گلستان با کشور ترکمنستان، دریای خزر و استانهای مازندران، سمنان و خراسان شمالی همسایه است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست