• تاریخ: 2019-04-07
  • شناسه خبر: 28392
  • 408 بازدید

احتمال افزایش دبی رودخانه گرگان‌رود پس از بارندگی در گلستان

ارکین نیوز-مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب‌منطقه‌ای استان گلستان از احتمال افزایش دبی رودخانه گرگان‌رود پس از بارندگی اخیر در استان خبر داد. حسن فرازجو عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: احتمال افزایش د ...

ارکین نیوز-مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب‌منطقه‌ای استان گلستان از احتمال افزایش دبی رودخانه گرگان‌رود پس از بارندگی اخیر در استان خبر داد.

حسن فرازجو عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: احتمال افزایش دبی رودخانه گرگان‌رود پس از بارندگی اخیر در استان گلستان وجود دارد.

وی تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های اداره‌کل هواشناسی استان گلستان بارندگی از عصر امروز آغاز و تا روز سه‌شنبه هفته جاری در سطح استان گلستان ادامه خواهد داشت.

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب‌منطقه‌ای استان گلستان ابراز کرد: عصر امروز با ورود سامانه بارشی حدود ۵۰ الی ۶۰ میلیمتر پیش‌بینی شده است و سطح پوشش برفی که در ابتدای فروردین‌ماه در ارتفاعات استان گلستان موجود است ۳ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع است که با ذوب برف در این مناطق اکنون اکثر رودخانه‌های استان گلستان دارای جریان بالای آب هستند.

فرازجو خاطرنشان کرد: ورودی آب به سدهای استان گلستان آبدهی‌های بالایی را دارد که با پیش‌بینی ورود سامانه بارشی به استان گلستان برآورد شده است که جریان رودخانه‌ها بویژه در رودخانه گرگان‌رود و رودخانه قره‌سو می‌تواند تا دو برابر حجم آب فعلی افزایش پیدا کند.

وی اظهار کرد: درحال حاضر در بالادست سد وشمگیر دبی رودخانه گرگان‌رود حدود ۱۰۰ متر مکعب بر ثانیه است که این می‌تواند در روزهای آتی با یک تاخیر زمانی که پس از یک بارندگی اتفاق می‌افتد افزایش دبی را داشته باشیم/فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست