• تاریخ: 2016-09-05
  • شناسه خبر: 20392
  • 281 بازدید

احتمال آبگرفتگی معابر و وقوع سیل ناگهانی در گلستان/ خزر مواج می شود

ارکین نیوز-اداره کل هواشناسی استان گلستان امروز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که وقوع مجدد سیلاب ناگهانی و آبگرفتگی برخی معابر در سطح این استان شمالی محتمل است ضمن اینکه دریای خزر طی روزهای پایانی هفته مواج خواهد ب ...

ارکین نیوز-اداره کل هواشناسی استان گلستان امروز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که وقوع مجدد سیلاب ناگهانی و آبگرفتگی برخی معابر در سطح این استان شمالی محتمل است ضمن اینکه دریای خزر طی روزهای پایانی هفته مواج خواهد بود.

در اطلاعیه جوی که برای استاندار و اعضای ستاد مدیریت بحران گلستان ارسال و نسخه ای از آن در اختیار خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز استان قرار گرفت، آمده است: سامانه ناپایدار جوی که از بامداد چهارشنبه هفته جاری ۱۷ شهریور به گلستان نفوذ خواهد کرد، تا روز جمعه موجب افزایش ابر، رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد نسبتا شدید، مواج شدن دریای خزر و کاهش نسبی دما بین ۸ تا ۱۰ درجه سانتی گراد خواهد شد.
این گزارش حاکیست؛ با توجه به وقوع بارش های رگباری، احتمال آبگرفتگی برخی معابر و وقوع سیل ناگهانی بویژه در نواحی کوهستانی استان گلستان دور از انتظار نخواهد بود.
برپایه این گزارش؛ اوج فعالیت این سامانه جوی در روز چهارشنبه خواهد بود اما سامانه موج کوتاهی که فردا شب /سه شنبه/ نیز موجب ناپایداری خواهد شد؛ بارش های پراکنده به دنبال دارد.
به گزارش ایرنا بارندگی رگباری توام با رعد و برق جمعه گذشته در گلستان که منجر به وقوع سیلاب شد علاوه بر وارد کردن خسارات سنگین به بخشهای مختلف استان؛ جان چهار نفر را گرفت.
سه نفر عضو یک خانواده در شهرستان مرزی مراوه تپه گرفتار سیل شدند و یک زن نیز در آزادشهر با اصابت مستقیم آذرخش جان باخت.
استان گلستان در کرانه شرقی دریای خزر با برخورداری از ساحل، جنگل، کوهستان، دشت و بیابان به سبب اقلیم خاص و اختلاف ارتفاع در نقاط مختلف آن از سیل خیزترین استانهای کشورمان محسوب می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست