• تاریخ: 2019-06-17
  • شناسه خبر: 28611
  • 147 بازدید

اجرای ۵۰ برنامه فرهنگی و اجتماعی در هفته مبارزه با مواد مخدر شهرستان آق قلا

ارکین نیوز-‹‹امیر شیر توماج››از اجرای ۵۰ برنامه مختلف فرهنگی و اجتماعی در هفته مبارزه با مواد مخدر شهرستان آق قلا خبر داد. صبح امروز دوشنبه ۲۷ ام خرداد ماه،دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آق قلا با م ...

ارکین نیوز-‹‹امیر شیر توماج››از اجرای ۵۰ برنامه مختلف فرهنگی و اجتماعی در هفته مبارزه با مواد مخدر شهرستان آق قلا خبر داد.

صبح امروز دوشنبه ۲۷ ام خرداد ماه،دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آق قلا با محوریت برنامه ریزی هفته مبارزه با مواد مخدر،به ریاست”امیر شیر توماج”فرماندار و با حضور مدیران ادارات٬نهادها و کارشناسان دستگاههای اجرایی عضو در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا،”امیرشیر توماج”در این جلسه شعار امسال هفته مبارزه با مواد مخدر را‹‹سلامت همگام عدالت و عدالت همگام سلامت››بیان داشت و برپایی نمایشگاه مبارزه با مواد مخدر را از جمله برنامه های مربوط به هفته یاد شده عنوان کرد و افزود:این نمایشگاه با مشارکت دستگاه های اجرایی٬نهادهای مختلف٬تشکل های غیر دولتی و سازمان های مردم نهاد در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی اعتیاد برپا خواهد شد.

فرماندار شهرستان آق قلا٬تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان مبارزه با مواد مخدر،سخنرانی مسئولین در نماز جمعه و برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی را از دیگر برنامه های تدارک دیده شده به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر بیان کرد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آق قلا با بیان اینکه همگانی کردن مبارزه با مواد مخدر و اجتماعی کردن آن موضوع مهمی است که همه اقشار باید به آن توجه داشته باشند،افزود:ریشه کن کردن اعتیاد در جامعه بدون مشارکت همگانی از جمله خانواده ها،سازمان ها و نهادها،رسانه ها، دانشگاه ها و مدارس،علماء و روحانیون منطقه و سازمان های مردم نهاد میسر نیست.

‹‹توماج››هفته مبارزه با مواد مخدر را بهترین فرصت برای آگاه سازی جامعه بویژه خانواده ها از خطرات این بلای خانمان سوز بیان نمود و تصریح کرد:امیدواریم با اجرای برنامه های مناسب در این هفته بتوانیم گام مؤثری برای پیشگیری از اعتیاد افراد به مواد مخدر برداریم.

۲۶ ژوئن برابر با ۵ تیر روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است.کنفرانس بین‌المللی مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر از تاریخ ۱۷ تا ۲۶ ژوئن ۱۹۸۷ در شهر وین به منظور ابراز عزم سیاسی ملت‌ها در امر مبارزه با پدیده خانمان‌سوز و شوم مواد مخدر تشکیل شد و در آن سندی با عنوان C.M.O به تصویب کشورهای شرکت‌کننده رسید.این سند خط مشی همه‌جانبه اقدامات در امر کنترل مواد مخدر را از سوی کشورهای شرکت‌کننده مشخص و آنان را متعهد نموده است تا اقدامات بین‌المللی در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر را قاطعانه دنبال کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست