• تاریخ: 2019-08-31
  • شناسه خبر: 28988
  • 233 بازدید

اجرای طرح ملی هویت دار کردن دام‌های سبک و سنگین در کلاله

ارکین نیوز-طرح ملی هویت دار کردن دام‌های سبک و سنگین درشهرستان کلاله اجرایی شد. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، علی علیزاده مدیر جهادکشاورزی گفت: این طرح با هدف دستیابی به آمار واقعی دام، ...

ارکین نیوز-طرح ملی هویت دار کردن دام‌های سبک و سنگین درشهرستان کلاله اجرایی شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، علی علیزاده مدیر جهادکشاورزی گفت: این طرح با هدف دستیابی به آمار واقعی دام، به منظور برنامه ریزی در جهت تولید و توزیع نهاده‌های دامی، جلوگیری از قاچاق دام، کنترل بازار با مدیریت عرضه و تقاضای تولیدات دامی، شکل گرفته است.

مدیر جهادکشاورزی کلاله ادامه داد: با هویت دار کردن دام‌های سبک و سنگین شهرستان، می‌توان بهتر از گذشته به اصلاح نژاد پرداخت و با توسعه صنعت بیمه ریسک سرمایه گذاری را برای دامداران کاهش داد.

علیزاده در پایان به دامداران شهرستان توصیه کرد: دامداران برای پیشگیری از مشکلات احتمالی ناشی از اجرای قوانین قاچاق دام، برای هویت دار کردن دام‌های خود به مراکز جهادکشاورزی مراجعه و از خدمات در نظر گرفته شده شده و مشوق‌های حمایتی استفاده کنند.

شهرستان کلاله با بیش از ۱۴۸ هزار راس دام سبک و بیش از ۴۳۵۰۰ رأس دام سنگین و وجود حدود ۵۵ هزار هکتار مرتع، یکی از قطب‌های پرورش دام در استان محسوب می‌شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست