• تاریخ: 2015-09-29
  • شناسه خبر: 8689
  • 977 بازدید

آیین استقبال از حجاج حادثه دیده در گنبد برگزار می شود

ارکین نیوز-حجاج حادثه دیده شهرستان گنبد کاووس در واقعه منا که طبق برنامه فردا چهار شنبه وارد کشور می شوند ،با برگزاری مراسمی از سوی مسئولین و مردم شهرستان مورد استقبال قرار می گیرند. در جلسه هماهنگی آیین استقبال از حجاج ...

ارکین نیوز-حجاج حادثه دیده شهرستان گنبد کاووس در واقعه منا که طبق برنامه فردا چهار شنبه وارد کشور می شوند ،با برگزاری مراسمی از سوی مسئولین و مردم شهرستان مورد استقبال قرار می گیرند.

در جلسه هماهنگی آیین استقبال از حجاج حادثه دیده گنبدکاووس که روز سه شنبه در فرمانداری این شهرستان برگزار گردید، مقرر شد آیین استقبال از آنان به صورت متمرکز در محل گلزار شهدای گمنام گنبدکاووس برگزار شود.

در این آیین، مسوولان و شهروندان گنبد از اعضای کاروان ۳۸۰۱۷ به مدیریت ارازمحمد زاهدکلته که بیشترین تعداد جانباختگان و مفقودان حادثه منا در استان گلستان را به خود اختصاص داده است، استقبال و دلجویی می کنند.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس در این جلسه با بیان اینکه تمامی ۲۰ جانباخته استان گلستان از دو کاروان اهل سنت اعزامی از شهرستان گنبد کاووس هستند، گفت: ۱۶ تن از این عزیزان از اعضای کاروان زاهدکلته هستند که طبق برنامه فردا وارد شهرستان می شوند.

مهندس حمیدی افزود: از دو کاروان اهل سنت اعزامی از گنبدکاووس مجموعا ۳۱ نفر مفقود هستند که ۲۰ نفر از آنها نیز از اعضای کاروانی هستند که فردا وارد شهرستان می شوند.

معاون استاندار گلستان تصریح کرد: در واقعه جانگداز منا، شهرستان گنبدکاووس سنگین ترین خسارت را در استان گلستان دیده است و تمامی شهروندان اعم از شیعه و سنی عزادار این واقعه هستند.

مهندس حمیدی با یادآوری مسوولیت آل سعود در فاجعه منا گفت: دولت عربستان سعی دارد با فرافکنی از زیر بار مسوولیت شانه خالی کند.

وی با بیان اینکه سیاست اصولی دولت جمهوری اسلامی حمایت از مظلوم در سراسر جهان است، گفت: پیام رهبر معظم انقلاب در خصوص این واقعه مبنی بر کمک و امداد به تمامی حادثه دیدگان از سوی ایران نیز موید این سیاست است.

در این جلسه مقرر شد حجاج گنبدی به صورت متمرکز از فرودگاه گرگان به گنبد منتقل شده و آیین استقبال از آنان در گلزار شهدای گمنام گنبدکاووس برگزار شود.

سخنرانی امام جمعه اهل سنت و شیعه شهرستان و اهدای گل به حجاج از جمله برنامه های در نظر گرفته شده در این مراسم است.
سایت فرمانداری گنبد

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست