• تاریخ: 2019-09-19
  • شناسه خبر: 29078
  • 277 بازدید

آیت ا.. نورمفیدی: کارشکنی در پروژه گردشگری آشوراده متوقف شود

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان خواستار توقف در کارشکنی پروژه گردشگری آشوراده شد و گفت: طرح توسعه این جزیره فراز و نشیب‌های زیادی را همراه با مطالعه و رعایت مسایل زیست محیطی سپری کرد اما باز هم مح ...

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان خواستار توقف در کارشکنی پروژه گردشگری آشوراده شد و گفت: طرح توسعه این جزیره فراز و نشیب‌های زیادی را همراه با مطالعه و رعایت مسایل زیست محیطی سپری کرد اما باز هم محیط زیست، مانع اجرای آن است.

آیت الله نورمفیدی شامگاه سه شنبه در دیدار با معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اظهار داشت: در دولت اصلاحات به دنبال تعریف جاذبه ای برای استان بودیم و از آنجایی که سواحل گلستان غیرقابل استفاده هستند، جزیره آشوراده به عنوان سکوی پرش اقتصاد استان معرفی گردید اما رییس وقت سازمان حفاظت محیط زیست با مانع تراشی و چوب لای چرخ گذاشتن های متعدد، از به سرانجام رسیدن طرح توسعه گردشگری این جزیره ممانعت کرد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: نمایندگان زیادی از سوی رییس جمهوری به استان آمده اند و من بارها این مساله را به آنان تذکر دادم و انتظار داریم دولت به وعده هایش عمل کند.

آیت الله نورمفیدی همچنین خواستار توجه بیشتر به راه اندازی صنایع بزرگ و حل مشکلات مرتبط با رونق گردشگری این استان شد و گفت: به دلیل سخت گیری های گذشته در راه اندازی صنایع بزرگ در استان ها شمالی، گلستان همچنان وضعیت مناسبی در رتبه بندی صنایع کشور ندارد و در این حالی است که دو استان دیگر پیشرفت های زیادی در این بخش داشتند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: یکی دیگر از ظرفیت های گلستان بخش کشاورزی است اما کشاورزی استان سنتی بوده و به تجهیزات مدرن که بتواند ارزش افزوده حاصل از فعالیت های زراعی و باغی را بیشتر کند مجهز نیست.

ادامه داد: وضعیت کشاورزی امروز استان مانند ۵۰ سال گذشته همچنان سنتی و به صورت خام فروشی انجام می شود و این گونه فعالیت زراعی و باغی عایدی زیادی برای کشاورزان ندارد.

آیت الله نورمفیدی اضافه کرد: اگر چیزی در این استان از سوی من تاسیس و راه اندازی شده، مال من نیست و تمام این مراکز اقتصادی از نظر قانونی سندهای مشخصی دارند که هیچ یک به نام من نیست و بعد از خودم مشخص شده تا درآمدهای حاصل از آن برای استان خرج شود.
سایت اطلاع رسانی ایت ا.. نورمفیدی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست